Magda Krenc | czwartek, 12 kwi, 2012 |

Wieża widokowa w Mosinie jak magnes

[singlepic id=468 w=90 h=160 float=left]Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej i opublikowanych pod koniec marca, w 2011 roku Wielkopolskę odwiedziło 3 miliony 40 tysięcy turystów. Co prawda 42 procent ankietowanych przyznaje, że głównym celem przyjazdu jest zwiedzanie, ale aż dla 37 procent turystów czynnikiem decydującym jest aktywny wypoczynek. Ich trzeba przyciągnąć do nas!

Turystyka w gminie Mosina

Pierwsze słoneczne, wiosenne dni za nami. Ciekawe, ilu z nas wykorzystało tę pogodę do czegoś więcej niż odkurzenia grilla i popijania kawki na ogródku w pełnym słońcu? Tak myślałam. Trzeba ruszyć się i dotlenić! A przy okazji docenić to, co mamy obok, bo nieraz o wartości tych miejsc więcej wiedzą turyści, niż my, którzy mamy wszystko pod nosem.

[singlepic id=289 w=300 h=200 float=right]Wspomniane wcześniej badania wskazały, że młodszym turystom (w wieku od 25 do 35 lat) Wielkopolska kojarzy się przede wszystkim z terenami zielonymi, czystymi jeziorami i wygodnymi trasami rowerowymi. Trudno nie docenić wygody przemieszczania się na dwóch kółkach po płaskim terenie – tylko w takiej sytuacji można coś w trakcie jazdy zobaczyć, nie skupiając się jedynie na osiągnięciu szczytu kolejnej górki i wycieraniu potu z czoła. Wyniki tych badań napawają optymizmem w kontekście rozwoju turystyki w Puszczykowie i gminie Mosina, a także dla innych miejscowości, położonych wokół Wielkopolskiego Parku Narodowego. Bliskość Poznania powoduje, że coraz więcej osób „miastowych” wybiera ten kierunek na niedzielną wycieczkę z rodziną czy przyjaciółmi.

Wieża widokowa Mosina

[singlepic id=460 w=320 h=240 float=left]Trzeba przyznać, że budowa wieży widokowej na Pożegowie była strzałem w dziesiątkę, bo fanów wież widokowych jest całkiem sporo, a w okolicy mamy ich jak na lekarstwo. Akcja promowania nowej inwestycji przynosi skutki – sama przekonałam się na własnej skórze, że informacja dotarła do wielu Poznaniaków. Oby w sezonie letnim prężnie zadziałały miejsca takie jak EkoInfo (niestety, nieczynne w weekendy), kierujące zainteresowanych na szczyt góry pożegowskiej. A jest co oglądać. Przy dobrej widoczności gołym okiem widać chociażby budynek Uniwersytetu Ekonomicznego i całe osiedla południowej części Poznania. Posiadając zwykłą lornetkę bez problemu zobaczymy katedrę, budynki z centrum – Andersia i Novotel, elektrociepłownię Karolin, a między drzewami wypatrzeć można nawet szyldy sklepów na Franowie – Ikei i M1. Większość zabudowań Mosiny widoczna jest bez problemu, a posiadając lornetkę można nawet upewnić się, czy na pewno zdjęliśmy pranie ze sznurka na podwórku.

atrakcja - wieża widokowa mosina - widok ze środka

Rower w gminie Mosina

Ale nowy, kilkunastometrowy nabytek to przecież nie jedyny sposób na przyciągnięcie turystów. Stare i zawsze dobre Jezioro Góreckie sprawdza się i w wersji rowerowej, i pieszej. Naszą chlubą bez wątpienia są tereny pod wyprawy na dwóch kółkach – ścieżka rowerowa wzdłuż torów kolejowych, łącząca Puszczykowo z Puszczykówkiem, trasy wśród drzew WPN, droga do Krajkowa, nad Jezioro Dymczewskie, pałacu w Rogalinie… Tylko poprawić łańcuch, podkręcić przerzutki, wymienić linkę hamulcową, trochę powietrza w dętki i… zwiedzać, nie gadać!

Magdalena Krenc

Info:

Zdjęcia widoku z wieży oraz więcej informacji: Wieża widokowa.

Film pt. Wieża widokowa w Mosinie.

 

Poglądowa mapa dojazdu do wieży widokowej:

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • wieża widokowa mosina

 

 

GD Star Rating
loading...
GD Star Rating
loading...
Wieża widokowa w Mosinie jak magnes, 7.8 out of 10 based on 12 ratings

Magda Krenc

Autorem wpisu jest: Magdalena Krenc, dziennikarka Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Skomentuj