Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2011 |

Czwarta Biała Niedziela w Puszczykowie

W najbliższą niedzielę, 6 listopada, między godziną 10.00 a 16.00 mieszkańcy Gmin Mosina i Puszczykowo będą mogli skorzystać z porady: urologa, laryngologa, kardiologa, neurologa, neurochirurga, internisty, ortopedy, okulisty i chirurga.

Konsultacje dla osób z chorobami nowotworowymi i chorobami przewlekłymi, trudnymi do kontrolowania dla lekarzy innych specjalności, prowadzić będzie specjalista z zakresu opieki paliatywnej. Porad osobom z problemami psychicznymi oraz z zakresu leczenia uzależnień, także rodzinom chorych, udzielać będzie psychiatra.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej

W Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej będzie można nieodpłatnie wykonać oznaczenie grupy krwi. Wynik tego badania nie powinien trafić do szuflady. Warto zawsze nosić go przy sobie, z dokumentami. – W sytuacji zagrożenia życia taki dokument z oznaczeniem grupy krwi jest bezcenny. Ułatwia nam natychmiastowe organizowanie należnej grupy krwi. W innym przypadku musimy czekać na wynik badania, co trwa około godziny. To bardzo długo w sytuacji, gdy ważna jest każda minuta – mówi dr Ryszard Lesiński, koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Puszczykowie.

Osoby czekające na wizytę u specjalisty będą mogły skorzystać z pomiarów ciśnienia oraz pomiarów poziomu cukru we krwi. Badania wykonywać będą wykwalifikowane pielęgniarki.

To już czwarta Biała Niedziela organizowana przez Szpital w Puszczykowie. Przed rokiem z konsultacji specjalistycznych skorzystało także ponad 200 mieszkańców Mosiny i Puszczykowa.

Jolanta Sielska

Rzecznik Szpitala

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj