Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2011 |

Drogowe inwestycje

Korzystając z pięknej jesiennej pogody drogowcy realizują na terenie gminy Mosina kilka inwestycji związanych z budowami i modernizacjami dróg i ulic.

W Mosinie maszyny budowlane pracują, m.in. na ul. Reja, gdzie trwa budowa nawierzchni. Jednak zanim powstanie nowa nawierzchnia, zgodnie z dokumentacją powstaje kanalizacja deszczowa. Dopiero wtedy można rozpocząć budowę samej nawierzchni oraz chodników, które są częścią tej inwestycji.

Prowadzone są także prace przy budowie odwodnienia i nawierzchni na ulicy Jodłowej w Czapurach. Wykonawca najpierw musiał uporać się z problemem odprowadzenia wód deszczowych. Ulica Jodłowa znajduje się w rejonie, gdzie występują bardzo ciężkie warunki geologiczne, utrudniające wsiąkanie wody w ziemię. To właśnie z tego powodu konieczna była budowa kanału deszczowego ze specjalnym separatorem i osadnikiem oraz drenaży. Na kanalizacji zostanie ułożona nawierzchnia z „eko-kostki” oraz chodniki.

Na terenie całej gminy zakończyły się także remonty cząstkowe ulic z nawierzchniami bitumicznymi. Drogowcy wykonali „łaty”, likwidują dziury i przełomy o łącznej powierzchni 3.800 metrów kwadratowych. Nawierzchnie reperowano, m.in. na ulicach: Orzeszkowej, Śremskiej (odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania Leszczyńska – Śremska – Wawrzyniaka – Mostowa), Wawrzyniaka, Czereśniowej, Gruszkowej i Skrajnej w Mosinie oraz w Daszewicach i Wiórku.

Profilowanie dróg gruntowych

Na koniec października zaplanowano także jesienne profilowanie dróg gruntowych. Poprzednie zgodnie z ustaleniami przetargowymi odbyło się wiosną. W tym roku specyfikacja przetargowa obejmowała wykonanie prac na ponad 250 ulicach. Równiarki mają do pokonania ponad 140 kilometrów bieżących dróg (105 km w sołectwach, a 39 km w mieście).

Drogowe inwestycje - budowa drogi na terenie gminy Mosina

Drogowe inwestycje – budowa drogi na terenie gminy Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj