Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2011 |

Drogowe inwestycje

Korzystając z pięknej jesiennej pogody drogowcy realizują na terenie gminy Mosina kilka inwestycji związanych z budowami i modernizacjami dróg i ulic.

Drogowe inwestycje

W Mosinie maszyny budowlane pracują, m.in. na ul. Reja, gdzie trwa budowa nawierzchni. Jednak zanim powstanie nowa nawierzchnia, zgodnie z dokumentacją powstaje kanalizacja deszczowa. Dopiero wtedy można rozpocząć budowę samej nawierzchni oraz chodników, które są częścią tej inwestycji.

Prowadzone są także prace przy budowie odwodnienia i nawierzchni na ulicy Jodłowej w Czapurach. Wykonawca najpierw musiał uporać się z problemem odprowadzenia wód deszczowych. Ulica Jodłowa znajduje się w rejonie, gdzie występują bardzo ciężkie warunki geologiczne, utrudniające wsiąkanie wody w ziemię. To właśnie z tego powodu konieczna była budowa kanału deszczowego ze specjalnym separatorem i osadnikiem oraz drenaży. Na kanalizacji zostanie ułożona nawierzchnia z „eko-kostki” oraz chodniki.

Na terenie całej gminy zakończyły się także remonty cząstkowe ulic z nawierzchniami bitumicznymi. Drogowcy wykonali „łaty”, likwidują dziury i przełomy o łącznej powierzchni 3.800 metrów kwadratowych. Nawierzchnie reperowano, m.in. na ulicach: Orzeszkowej, Śremskiej (odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania Leszczyńska – Śremska – Wawrzyniaka – Mostowa), Wawrzyniaka, Czereśniowej, Gruszkowej i Skrajnej w Mosinie oraz w Daszewicach i Wiórku.

Profilowanie dróg gruntowych

Na koniec października zaplanowano także jesienne profilowanie dróg gruntowych. Poprzednie zgodnie z ustaleniami przetargowymi odbyło się wiosną. W tym roku specyfikacja przetargowa obejmowała wykonanie prac na ponad 250 ulicach. Równiarki mają do pokonania ponad 140 kilometrów bieżących dróg (105 km w sołectwach, a 39 km w mieście).

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (Głosujących: 19)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo