Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Redakcja GMP | niedziela, 26 czrw., 2011 |

Józef Skrzek wystąpił w Mosinie

Historycznym wydarzeniem dla lokalnej społeczności był w maju koncert Józefa Skrzeka, wybitnego multiinstrumentalisty, kompozytora i wokalisty. Światowego formatu artystę zaprosiła do Mosiny Rada Nadzorcza wraz z Zarządem Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Mosinie, żeby oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Kościół p.w. Św. Mikołaja udostępnił na ten wieczór proboszcz Edward Majka, honorowego gościa i mieszkańców przywitali przewodniczący Rady – Stanisław Gust oraz prezes Przemysław Pilarski.

– To nie przypadek, że chcąc oddać hołd wielkiemu Polakowi zaprosiliśmy właśnie Józefa Skrzeka, powiedział prezes banku. – Niech jego talent i duchowa bliskość z Janem Pawłem II przybliży nas podczas dzisiejszego koncertu do błogosławionego, polskiego Papieża.

Józef Skrzek skomponował muzykę do wszystkich wykonanych przez siebie utworów. Były wśród nich teksty: Karola Wojtyły, Romana Bradstaettera, Wojciecha Bąka i znaczna część – Aliny Skrzek, żony artysty.

Zobacz także:

Kiedy czujesz ziemię pod stopą – wywiad z Józefem Skrzekiem

Józef Skrzek

Józef Skrzek

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj