Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 26 cze, 2011 |

Józef Skrzek

Józef Skrzek wystąpił w Mosinie.

koncert Józefa Skrzeka

Historycznym wydarzeniem dla lokalnej społeczności był w maju koncert Józefa Skrzeka, wybitnego multiinstrumentalisty, kompozytora i wokalisty. Światowego formatu artystę zaprosiła do Mosiny Rada Nadzorcza wraz z Zarządem Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Mosinie, żeby oddać hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Kościół p.w. Św. Mikołaja

Kościół p.w. Św. Mikołaja udostępnił na ten wieczór proboszcz Edward Majka, honorowego gościa i mieszkańców przywitali przewodniczący Rady – Stanisław Gust oraz prezes Przemysław Pilarski.

– To nie przypadek, że chcąc oddać hołd wielkiemu Polakowi zaprosiliśmy właśnie Józefa Skrzeka, powiedział prezes banku. – Niech jego talent i duchowa bliskość z Janem Pawłem II przybliży nas podczas dzisiejszego koncertu do błogosławionego, polskiego Papieża.

Józef Skrzek skomponował muzykę do wszystkich wykonanych przez siebie utworów. Były wśród nich teksty: Karola Wojtyły, Romana Bradstaettera, Wojciecha Bąka i znaczna część – Aliny Skrzek, żony artysty.

Zobacz także:

Kiedy czujesz ziemię pod stopą – wywiad z Józefem Skrzekiem

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.6/10 (Głosujących: 14)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Kultura i sztuka

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo