Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 29 lis, 2011 | 1 Komentarz

pra-premiera filmu „Koncert jubileuszowy”

Dnia 11 grudnia, w niedzielę, o godz. 17:00, w Auli Błogosławionego Jana Pawła II w Kościele, p. w.: „Najświętszego Serca Jezusowego“, w Śremie odbędzie się pra-premiera 70 minutowego filmu kontemplacyjnego mieszkanki Puszczykowa Aleksandry Korejwo: „Koncert jubileuszowy”.

Aleksandra Korejwo

Film, swojego rodzaju pielgrzymka duchowa, której przewodnikiem jest poezja Błogosławionego Jana Pawła II i muzyka Fryderyka Chopina. Po projekcji filmu, otwarta zostanie wystawa prac malarskich autorki, z możliwością zakupu oryginalnych obrazów.

Poniżej fragment reportażu pt. Księżniczka soli z październikowego wydania GMP:

(…)- Nad ranem, 10 kwietnia 2010 roku wspólnie z całą ekipą realizacyjną i z dziećmi ze Szkoły Baletowej z Poznania kończyliśmy zdjęcia do pierwszego ujęcia nowego filmu „Koncert Jubileuszowy”.

Rodził się film – pielgrzymka, film kontemplacyjny, 70 minutowy. Ten film okazać się miał „innnym od innych”. Jest to utwór o dwóch wielkich Polakach. Poezję Błogosławionego Jana Pawła II pięknie recytuje Daniel Olbrychski.

– Film tworzyłam z przeznaczeniem na duży ekran, daje to możliwość „bycia” w tych drogich sercu Papieża miejscach. A to jest przecież Polska…

Z pewnością można też o tym dziele powiedzieć utwór patriotyczny.

– Tak, mówi autorka – jest to utwór patriotyczny, bo taka właśnie jest Ballada Wawelskich Arkad – Karola Wojtyły. Patriotyzm tej poezji łączy się z dziejami Kościoła i Fryderykiem Chopinem, którego muzykę Papież kochał. Jest tam też scena – strzał do Jana Pawła II – i zaraz potem następuje cisza wielkiego cierpienia i cisza wielkiego przebaczenia …


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.0/10 (Głosujących: 12)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Kultura i sztuka

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo