Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | niedziela, 26 cze, 2011 |

Koncert Monstratus

IV Ogólnopolski  Zlot Chórów i Orkiestr – „Błogosławionemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie”.

Koncert Monstratus

Mosiński Chór Kościelny p.w. Św. Cecylii, 28 maja zaśpiewał (już po raz czwarty) w połączonych chórach na stopniach Bazyliki Licheńskiej, podczas IV Ogólnopolskiego  Zlotu Chórów i Orkiestr – „Błogosławionemu Janowi Pawłowi II  w Hołdzie”.

Zlot odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego i Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski – Józefa Kowalczyka. Zorganizowali go: Polski Związek Chórów  i Orkiestr oddział w Lesznie, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zarząd Główny w Warszawie oraz Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej w Licheniu.

Połączonymi chórami i orkiestrami dyrygował, także po raz czwarty, dyrygent Franciszek Suwała oraz po raz pierwszy – dyrygent Marian Chmielowski.

Spotkaliśmy się, aby rozwijać talent dany nam przez Boga, aby go nie zmarnować, ażeby nim służyć bliźniemu. Koncert Monstratus na stopniach Bazyliki wykonało 525 śpiewaków i instrumentalistów.

Pierwszy Zlot Chórów i Orkiestr odbył się 21 maja 2005 r.- poświęcony był „Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w dowód wdzięczności”. Wystąpiło nas wówczas 3500 śpiewaków i 1500 instrumentalistów. Drugi Zlot to rok 2007, trzecie – 2009 r.

Każde spotkanie to niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników.

Bronisława Dawidziuk

Koncert Monstratus

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.2/10 (Głosujących: 16)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo