Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 19 gru, 2011 |

Nie będzie już lodowiska w Puszczykowie

List do Redakcji: Szanowni Państwo, Zwracam się z prośbą o rozważenie wspólnej międzygminnej inicjatywy zorganizowania i utrzymania w sezonie zimowym lodowiska dla Mosiny i Puszczykowa, w jakimś ogólnodostępnym komunikacyjnie miejscu.

Dwuletnia dotąd tradycja i możliwość korzystania z takiego obiektu w Puszczykowie była genialną propozycją dla wszystkich aktywnych mieszkańców okolic, praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Gdyby ją podtrzymać moglibyśmy dodatkowo cieszyć się np. zajęciami z nauki, a także doskonalenia jazdy, mieć wspaniałą atrakcję na ferie zimowe, okres międzyświąteczny, możliwość poszerzenia – choćby odpłatnie – sposobów prowadzenia zajęć szkolnych z WF w szkołach.

Przez te dwa lata lodowisko w Puszczykowie zdążyło się bardzo wpisać w lokalne atrakcje. Wyjazdy do Poznania czy Śremu są znacznie droższe i bardziej czasochłonne, a dla wielu po prostu niemożliwe. Z pewnością mankamentem był brak maszyny do lepszego utrzymania lodu, po południu jazda była zdecydowanie mniej komfortowa. Ale wszystkiego nie można mieć od razu. W każdym razie brak lodowiska to BARDZO SMUTNA wiadomość.

Sprawa wysokich kosztów jest jasna, jednak im lepsza lokalizacja i promocja (nawet niemal bezkosztowa z wykorzystaniem miejskich stron internetowych i prostych ulotek) tym większe szanse, że wpływy będą jednak równoważyć nakład inwestycji, poza tym taki obiekt musi przyzwyczaić do siebie mieszkańców i wpisać się w listę regularnych działań, wówczas kondycja finansowa może być znacznie lepsza.

Argument kosztów jest oczywisty i trudno z nim dyskutować. Pytanie tylko, czemu zbiegł się z faktem, że po wyborach takie decyzje łatwiej jest władzom podejmować? Wielka szkoda, że nie będzie już lodowiska w Puszczykowie.

Jako mieszkaniec sąsiedniej gminy (Mosina) sugeruję  podjąć starania, by w przyszłości  takie przedsięwzięcie na przykład podzielić kosztowo między naszymi miastami i promować nieco mocniej, by zwiększyło się obciążenie klientami, a co za tym idzie także przychody. Dostosowanie (synchronizacja godzin wejść) z komunikacją miejską też mogłoby być dobrym pomysłem. W każdym razie pomysł wspólnego przedsięwzięcia podsuwam naszym samorządowcom – jako mieszkaniec i podatnik mam do tego przecież prawo.

Z poważaniem,

Krzysztof Szewczyk, mieszkaniec Mosiny

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj