Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 27 lip, 2011 |

Lotnicze Pogotowie

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie lądowało w lepszych warunkach. Po 30 lotach, podczas których do Szpitala w Puszczykowie trafiali pacjenci z poważnymi obrażeniami, 21 kwietnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wykonało do Szpitala lot ćwiczebny.

Po raz pierwszy na płytę najnowocześniejszego lądowiska w Wielkopolsce mogły wejść osoby spoza służb ratunkowych, by z bliska obejrzeć  śmigłowiec EC 135.

Przylot śmigłowca związany był z uroczystością przekazania jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych przez Starostę Poznańskiego, Jana Grabkowskiego nowoczesnych lamp do oznaczenia tymczasowych lądowisk śmigłowców LPR.

śmigłowiec LPR

śmigłowiec LPR fot. Urząd Marszałkowski (2018 r.)

Z zaproszenia na uroczystość skorzystali, m. in. Wojewoda Wielkopolski,  Piotr Florek, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP, st. kpt. Wojciech Mazura,  Tomasz Kaczmarek z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Region Zachodni, a także przedstawiciele Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu.     

Transport chorych drogą lotniczą

Nasz szpital jest w pełni przygotowany zarówno do samego procesu przyjęcia chorego transportowanego drogą lotniczą, jak i do wdrażania dalszych czynności ratujących życie. Mamy nowoczesny, bogato wyposażony Szpitalny Oddział Ratunkowy, z pełnym  zapleczem diagnostycznym i zabiegowym oraz całodobowym dostępem do bloku operacyjnego– mówiła podczas uroczystości Ewa Wieja, prezes Szpitala w Puszczykowie.

Nie zawsze śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogą lądować w tak komfortowych warunkach, jakie zapewnia Szpital. Podniesienie bezpieczeństwa  tymczasowych lądowisk śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i sprawne podejmowanie poszkodowanych przez śmigłowiec, to główne powody doposażenia przez Powiat Poznański jednostek OSP w zestawy oświetlenia lądowisk tymczasowych. 16 takich zestawów zostało przekazanych dla jednostek OSP w gminach powiatu poznańskiego (po jednym dla każdej z gmin, z wyjątkiem miasta Puszczykowo, na terenie którego zlokalizowane jest lądowisko, które nie posiada jednostki OSP), zaś jeden zestaw został przekazany na rzecz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, obsługującej Ośrodek Szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Poznańskiego w Bolechowie.

Łączna wartość przekazywanych zestawów wyniosła 55 tys. zł.

Jolanta Sielska

lotnicze pogotowie Puszczykowo

lotnicze pogotowie Puszczykowo

lotnicze pogotowie Puszczykowo - śmigłowiec

lotnicze pogotowie Puszczykowo – śmigłowiec

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj