Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 20 lis, 2011 |

Otwarcie Pracowni Angiologii

Z nowego, wartego 2,5 mln zł angiografu, zainstalowanego w Szpitalu w Puszczykowie pierwsi pacjenci mogli korzystać już w październiku. Po dwumiesięcznej modernizacji pomieszczeń Szpital uruchomił Pracownię Angiologii.

– Będziemy mogli leczyć wszystkie schorzenia w obrębie naczyń obwodowych, przede wszystkim miażdżycę naczyń oraz problemy niedokrwienne związane z cukrzycą, w tym stopę cukrzycową. Tak zaawansowane leczenie pomoże uchronić wielu pacjentów przed amputacją – mówi Ewa Wieja, prezes Szpitala w Puszczykowie. Konfiguracja techniczna urządzenia pozwala, by w przyszłości wprowadzić także innego rodzaju terapie w obrębie naczyń krwionośnych.

Angiograf zainstalowany w Puszczykowie należy do najnowocześniejszych w kraju. W Wielkopolsce tej klasy urządzenie znajduje się jedynie w Pleszewie. Sam aparat kosztował 2,5 mln zł, przygotowanie pomieszczeń – 0,5 mln. Szpital pozyskał inwestora – firmę Arterie Art.

Szpital będzie ubiegał się o kontrakt z NFZ tak, aby pacjenci ze schorzeniami naczyniowymi mogli korzystać z angiografu nieodpłatnie.

Jolanta Sielska

Rzecznik Prasowy

Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologii i Urazowej z pododdziałem Angiologii w Szpitalu w Puszczykowie

Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologii i Urazowej z pododdziałem Angiologii w Szpitalu w Puszczykowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj