Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 20 lis, 2011 |

Otwarcie Pracowni Angiologii

Z nowego, wartego 2,5 mln zł angiografu, zainstalowanego w Szpitalu w Puszczykowie pierwsi pacjenci mogli korzystać już w październiku.

Po dwumiesięcznej modernizacji pomieszczeń Szpital uruchomił Pracownię Angiologii.

Pracownia Angiologii w Puszczykowie

– Będziemy mogli leczyć wszystkie schorzenia w obrębie naczyń obwodowych, przede wszystkim miażdżycę naczyń oraz problemy niedokrwienne związane z cukrzycą, w tym stopę cukrzycową. Tak zaawansowane leczenie pomoże uchronić wielu pacjentów przed amputacją – mówi Ewa Wieja, prezes Szpitala w Puszczykowie. Konfiguracja techniczna urządzenia pozwala, by w przyszłości wprowadzić także innego rodzaju terapie w obrębie naczyń krwionośnych.

Angiograf w Puszczykowie

Angiograf zainstalowany w Puszczykowie należy do najnowocześniejszych w kraju. W Wielkopolsce tej klasy urządzenie znajduje się jedynie w Pleszewie. Sam aparat kosztował 2,5 mln zł, przygotowanie pomieszczeń – 0,5 mln. Szpital pozyskał inwestora – firmę Arterie Art.

Szpital będzie ubiegał się o kontrakt z NFZ tak, aby pacjenci ze schorzeniami naczyniowymi mogli korzystać z angiografu nieodpłatnie.

Jolanta Sielska

Rzecznik Prasowy

NZOZ Szpital w Puszczykowie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo