Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2011 | komentarze 2

Panorama z Pożegowskiej Góry

W lipcowym numerze GMP informowaliśmy o dofinansowaniu przez Unię Europejską budowy wieży widokowej na Pożegowskiej Górze. Do Urzędu dotarła już wizualizacja obiektu, którą prezentujemy naszym Czytelnikom.

Wieża widokowa na Pożegowie

Wieża widokowa o wysokości 16 metrów powstanie w ramach projektu „Turystyka na terenach chronionych Mikroregionu WPN – budowa miejsc wypoczynku i edukacji ekologicznej” na terenie tzw. Glinianek. Na to zadanie Mosina otrzymała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 484.120 zł, co pokryje  85% kosztów.

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

Najwyższy punkt w gminie Mosina

Teren pod budowę wieży został wybrany celowo, ponieważ jest to najwyżej położony punkt w całej gminie Mosina. Projektanci obiecują, że przy dobrej widoczności, z platformy widokowej będzie można zobaczyć nie tylko najbliższą okolicę, ale nawet Poznań .

W ramach projektu, w pobliżu wieży o drewnianej konstrukcji zostaną zbudowane dwie wiaty biwakowe z ławkami, kładka oraz parking samochodowy. Całość projektu uzupełnią tablice edukacyjne i informacyjne, kosze na śmieci. W pobliżu parkingu zostanie także ustawiona toaleta.

Turyści będą mogli korzystać z wieży widokowej od przyszłego roku.

Zobacz też:

Powstanie wieża w Mosinie

Więcej na temat wieży widokowej: Wieża widokowa jak magnes

glinianki z wieżą widokową - Mosina Pożegowo

glinianki z wieżą widokową – Mosina Pożegowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • albercik
    czwartek, 1 gru, 2011, 14:46:28 |

    wszystko pięknie tylko z tą animacją mogliby się bardziej postarać …

Skomentuj