Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 20 lis, 2011 |

Pożegnanie lata w internacie SOSW w Mosinie

W słoneczny, jesienny dzień wychowankowie i wychowawcy Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie tradycyjnie, jak co roku, pożegnali lato. Tym razem bawili się w Luboniu w Miasteczku Country & Western pod hasłem „Dziś sprawdzimy, Drodzy Moi, czy zrobimy z Was kowboi”.

Pożegnanie lata

Atrakcją imprezy poza zwiedzeniem miasteczka w towarzystwie Szeryfa „Jecka” i krótkim pobytem w miejscowym areszcie było przede wszystkim „przyuczenie do zawodu kowboja”. Polegało ono na wykonaniu przez wychowanków Internatu kilku zadań: rozwiązaniu krzyżówki, której hasło wskazywało nazwę Rancza poszczególnych drużyn, ułożeniu puzzli stada krów i policzeniu ich, „podkuciu konia” – grupowe wbijanie gwoździa w pieniek, wykazaniem się umiejętnością rzucania lassem i wydojenia krowy – w roli krowy gumowa rękawiczka wypełniona wodą. Wychowankowie wspaniale poradzili sobie z tak trudnymi zadaniami, wszyscy więc otrzymali „certyfikaty zawodowe”, które wręczyła „kowbojom”  „Główna Ranczer SOSW w Mosinie” p. Bożena Mazur. Na koniec udanej imprezy wszyscy posilili się kiełbaskami z ogniska oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Joanna Kozłowska- Skoryna

Jacek Krobski

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.9/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo