Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 20 lis, 2011 |

Pożegnanie lata w internacie SOSW w Mosinie

W słoneczny, jesienny dzień wychowankowie i wychowawcy Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie tradycyjnie, jak co roku, pożegnali lato. Tym razem bawili się w Luboniu w Miasteczku Country & Western pod hasłem „Dziś sprawdzimy, Drodzy Moi, czy zrobimy z Was kowboi”.

Atrakcją imprezy poza zwiedzeniem miasteczka w towarzystwie Szeryfa „Jecka” i krótkim pobytem w miejscowym areszcie było przede wszystkim „przyuczenie do zawodu kowboja”. Polegało ono na wykonaniu przez wychowanków Internatu kilku zadań: rozwiązaniu krzyżówki, której hasło wskazywało nazwę Rancza poszczególnych drużyn, ułożeniu puzzli stada krów i policzeniu ich, „podkuciu konia” – grupowe wbijanie gwoździa w pieniek, wykazaniem się umiejętnością rzucania lassem i wydojenia krowy – w roli krowy gumowa rękawiczka wypełniona wodą. Wychowankowie wspaniale poradzili sobie z tak trudnymi zadaniami, wszyscy więc otrzymali „certyfikaty zawodowe”, które wręczyła „kowbojom”  „Główna Ranczer SOSW w Mosinie” p. Bożena Mazur. Na koniec udanej imprezy wszyscy posilili się kiełbaskami z ogniska oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Joanna Kozłowska- Skoryna

Jacek Krobski

SOSW im. Janusza Korczaka w Mosinie

SOSW im. Janusza Korczaka w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj