Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2011 |

Śledztwa nie będzie

Poznańska Prokuratura Rejonowa odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko byłej burmistrz Puszczykowa, Małgorzacie Ornoch – Tabędzkiej.

Przypomnijmy, w maju tego roku Rada Miejska Puszczykowa złożyła do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłą burmistrz przy budowie przystani na Warcie. Efektem kontroli, którą wcześniej przeprowadziła komisja rewizyjna był zarzut, że inwestycja była prowadzona w sposób noszący znamiona naruszenia prawa budowlanego, prawa o zamówieniach publicznych oraz ustawy o finansach publicznych.

Wniosek tej komisji o skierowanie zawiadomienia do Prokuratury został imiennie przegłosowany, 13 głosami za i 2 wstrzymującymi się.

Budowa mariny rozpoczęła się w 2008 r., Urząd Miejski otrzymał na nią dofinansowanie Marszałka Województwa. Zakończenie budowy miało nastąpić w 2010 r., ale jak tłumaczył wówczas Urząd, przeszkodą były dwie kolejne powodzie i wysokie stany wód.

Kontrola Marszałka, spowodowana przedłużaniem się prac, pod koniec 2010 r. wykazała, że środki z dotacji wydawane były prawidłowo. Nadzór budowlany kontrolował inwestycję dwukrotnie i także nie stwierdził uchybień. Prace dokończono zgodnie z zaleceniem Marszałka wiosną 2011 r. (eb)

Przystań wodna (marina) w Puszczykowie

Przystań wodna w Puszczykowie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj