Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 2 lis, 2011 |

Śledztwa nie będzie

Poznańska Prokuratura Rejonowa odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko byłej burmistrz Puszczykowa, Małgorzacie Ornoch – Tabędzkiej.

Przystań na Warcie – Puszczykowo

Przypomnijmy, w maju tego roku Rada Miejska Puszczykowa złożyła do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłą burmistrz przy budowie przystani na Warcie. Efektem kontroli, którą wcześniej przeprowadziła komisja rewizyjna był zarzut, że inwestycja była prowadzona w sposób noszący znamiona naruszenia prawa budowlanego, prawa o zamówieniach publicznych oraz ustawy o finansach publicznych.

Wniosek tej komisji o skierowanie zawiadomienia do Prokuratury został imiennie przegłosowany, 13 głosami za i 2 wstrzymującymi się.

Marina na Warcie

Budowa mariny rozpoczęła się w 2008 r., Urząd Miejski otrzymał na nią dofinansowanie Marszałka Województwa. Zakończenie budowy miało nastąpić w 2010 r., ale jak tłumaczył wówczas Urząd, przeszkodą były dwie kolejne powodzie i wysokie stany wód.

Kontrola Marszałka, spowodowana przedłużaniem się prac, pod koniec 2010 r. wykazała, że środki z dotacji wydawane były prawidłowo. Nadzór budowlany kontrolował inwestycję dwukrotnie i także nie stwierdził uchybień. Prace dokończono zgodnie z zaleceniem Marszałka wiosną 2011 r. (eb)

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.1/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo