Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 16 gru, 2011 |

Szlachetna Paczka klasy II a

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy, zgodnie z tradycją, bliskie osoby, obdarowują się prezentami. Zwyczaj ten często kultywowany jest w szkołach. Uczniowie przygotowują upominki, którymi wymieniają się podczas klasowego świątecznego spotkania. W tym roku uczniowie klasy II a Gimnazjum w Pecnej postanowili zwyczaj wręczania prezentów połączyć z ideą przekazywania pomocy najbardziej potrzebującym.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
Lecz przez to, kim jest,
Nie przez to, co ma,
Lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Jan Paweł II

Pomysł przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka” został bardzo pozytywnie przyjęty przez rodziców uczniów i moich wychowanków z klasy II a. Postanowiliśmy zarejestrować się w internetowym serwisie, wybraliśmy rodzinę, której będziemy w stanie pomóc i rozpoczęliśmy zbiórkę. Pieniądze, które zawsze przeznaczaliśmy na zakup klasowych prezentów, w tym roku zainwestowaliśmy w mnożenie dobra. Skala naszych możliwości przerosła najskrytsze wyobrażenia… zebraliśmy pięć wypełnionych po brzegi kartonów produktów spożywczych, słodyczy, środków chemicznych, odzieży i pomocy szkolnych. Wszystkie dary zapakowaliśmy w świąteczne papiery i dokładnie przygotowaliśmy do transportu.

Kiedy w minioną sobotę (10 grudnia) dostarczyłem – w imieniu uczniów klasy II a – dary do magazynu akcji „Szlachetna paczka” przy ulicy Świętego Rocha w Poznaniu, wolontariusze z wielkim podziwem i uznaniem przyjęli nasze prezenty. Gimnazjaliści zostali docenieni za bezinteresowność i otwartość na drugiego człowieka i uhonorowani specjalnym listem gratulacyjnym. Wspólnie pomnożyliśmy dobro na niespotykaną skalę!

Dumny z postawy UCZNIÓW KLASY II A

Wychowawca – Wojciech Morawski

Wolontariusze akcji "Szlachetna paczka"

Wolontariusze akcji „Szlachetna paczka”

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj