Redakcja GMP | poniedziałek, 19 Gru, 2011 | komentarze 2

Wieża widokowa

W listopadowym numerze GMP przedstawiliśmy wizualizację wieży widokowej, która stanie na terenie tzw. Glinianek w Mosinie. Teraz możemy już zaprezentować zdjęcia widoku z wieży zrobione podczas „prawdziwych” prac montażowych.

Wieża widokowa w Mosinie

[singlepic id=289 w=320 h=240 float=right]Przypominamy, że na budowę tego obiektu Mosina otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Turystyka na terenach chronionych Mikroregionu WPN – budowa miejsc wypoczynku i edukacji ekologicznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

projekt wieży widokowej na pożegowskiej górze - miejsce lokalizacji

projekt wieży widokowej na pożegowskiej górze – miejsce lokalizacji

Inwestycję wyceniono na ponad pół miliona zł, jednak Mosina zapłaci za nią tylko 15 procent, ponieważ resztę dokłada Unia Europejska. [singlepic id=290 w=320 h=240 float=right]Oprócz samej niemal 17 metrowej wieży widokowej powstaną także wiaty biwakowe z ławkami, kładka, którą dojdziemy do wieży oraz parking. W ramach projektu wydana zostanie także publikacja o tematyce turystycznej oraz postawione tablice edukacyjno-informacyjne. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także konferencja podsumowująca projekt. (red.)

Więcej na temat wieży widokowej: Wieża widokowa jak magnes

widok na wieże widokową w Mosinie na Pożegowie

widok na wieże widokową w Mosinie na Pożegowie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (Głosujących: 15)
Wieża widokowa, 7.6 out of 10 based on 15 ratings
Napisano przez Redakcja GMP Posted in Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Komentarze (2)

Skomentuj