Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 20 lut, 2012 |

ABC Plus

Centrum Nauczania „ABC Plus” to miejsce dające mieszkańcom Puszczykowa i okolic możliwość uzupełniania wiedzy i umiejętności oraz rozwijania swoich zainteresowań na miejscu, bez konieczności dojazdów do Poznania.

„ABC Plus” wkracza w dwunasty rok swej działalności. Trudno mi w to uwierzyć, bo tak wiele się dzieje, czas zbyt szybko mija i wydaje się, że niedawno zakładałam swoją firmę. Jednak do rzeczywistości przywołują mnie spotykani na ulicy lub odwiedzający mnie uczniowie. Bardzo dokładnie pamiętam lekcje z nimi, nasze rozmowy, odkrycia, problemy i zabawne sytuacje, a tu raptem okazuje się, że niektórzy z nich kończą studia, piszą prace magisterskie, a nawet CV i podania do pracy. Nieraz już się dziwiłam i zastanawiałam, czy to nie za prędko? Nie, po prostu minęło kilka ładnych lat.

Z usług „ABC Plus” korzystają na co dzień dorośli, młodzież i dzieci. Można nawet powiedzieć, że niektórzy z młodych ludzi dorastają w „ABC Plus”, bo zaczęli przychodzić na zajęcia jako dzieci, na zajęcia artystyczne albo przedszkolne, a teraz przygotowują się do matury pod okiem tutejszych nauczycieli specjalistów. Zresztą, chyba właśnie ci wierni i zżyci z centrum klienci to największa duma i radość uczącej kadry i dyrekcji.

Zaczynałam od nauczania dwóch przedmiotów: własnego – języka polskiego oraz matematyki, którą od samych początków naszej firmy wykładał i cierpliwie tłumaczył pan mgr Romuald Buk. Pomimo że p. Roman nie pochodzi z Puszczykowa ma już tutaj wielu „młodych znajomych i przyjaciół”, bo dzięki jego pracy nie brakuje mu sympatii, zadowolenia i zaufania uczniów. Co bardzo nas cieszy.

Później, w miarę potrzeb, rozwijała się nasza oferta kursów i korepetycji. Dziś to już bardzo szeroki wachlarz usług edukacyjnych. Zapraszamy zainteresowanych na kursy maturalne, przygotowujące do egzaminów gimnazjalnych, na zajęcia z kilkunastu przedmiotów szkolnych, a także na kursy z pięciu języków obcych – angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego oraz warsztaty plastyczne. Te ostatnie zajęcia to dobra zabawa rozwijająca wyobraźnię dziecka i kształtująca jego wrażliwość na piękno i otaczający świat. Dzieci w swoich pracach nawiązują do tego, co dzieje się wokół nich. Poza tym warsztaty rozwijają sprawność manualną, przygotowują rękę do pisania, kształcą wrażliwość na kolor i kształt.

Centrum Nauczania „ABC Plus” prowadzi jednak nie tylko zajęcia dla dzieci. Klientami są w także dorośli, uczący się języków obcych oraz młodzież, która stanowi większość ucząca się tu na różnych zajęciach dodatkowych, na przykład przygotowujących do matury. Kursy maturalne prowadzone są w formie warsztatów ćwiczeniowych w grupach nie większych niż osiem osób. Zajęcia mają na celu gruntowne przypomnienie materiału z zakresu liceum oraz jego poszerzenie o wymagane na egzaminie zagadnienia. Głównym celem jest wykształcenie u uczniów zdolności analitycznego myślenia, kojarzenia faktów oraz umiejętności rozwiązywania zadań w określonym czasie.

Przez cztery lata (2005-2009), w starym budynku szkoły podstawowej, przy ul. Wysokiej, proponowaliśmy także duży wybór zajęć artystycznych i kulturalnych. „ABC Plus” była pierwszą placówką w Puszczykowie, która przedstawiła puszczykowianom tak kompleksową ofertę kursów i warsztatów artystycznych. To był mój pomysł i moje marzenie, które realizowałam z własnych funduszy, a z początku przy wsparciu i zaufaniu inwestora – firmy farmaceutycznej Quidel Poland z Poznania. Dziś, po prawie dwunastu latach działalności, mogę z satysfakcją myśleć o tym, co działo się przez ten czas. Bywało trudno, zwłaszcza, gdy musieliśmy opuścić naszą siedzibę w budynku „starej szkoły”, gdyż ówczesne władze miasta nie przedłużyły firmie umowy na wynajem i odmówiono mi też wydania decyzji na budowę nowej siedziby „ABC Plus” na terenie mojej posesji. A na naszym miejscu, w „starej szkole”, którą pięknie odnowiono, stworzono podobne do naszego centrum, ale o innej nazwie i dotowane z budżetu Urzędu Miasta. Bałam się, jak to będzie, czy moi klienci pójdą za mną, w „nowe stare miejsce”, tu gdzie zaczynałam. Moje obawy okazały się, dzięki Bogu, bezpodstawne. Pomimo, niewątpliwie mniejszych możliwości lokalowych, klienci nie zapomnieli o nas i pozostali wierni „ABC Plus”. To mnie bardzo cieszy i mobilizuje do dalszego wysiłku.

Dziękuję wszystkim za zaufanie i sympatię, którą nam okazujecie. Choć największą radością są zadowoleni klienci oraz dobrze zdane egzaminy i matury naszych uczniów, to każdy dowód przyjaźni jest dla nas szczególnie cenny.

Małgorzata Szczotka

Centrum Nauczania „ABC Plus”

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj