T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | niedziela, 10 cze, 2012 |

Akcja „Opatrunek na ratunek”

Na początku marca w Gimnazjum nr 1 w Puszczykowie odbyła się akcja „Opatrunek na ratunek”. Zbiórka ta dotyczyła zbierania: bandaży (dzianych i elastycznych), gaz, plastrów, igieł i strzykawek oraz rękawiczek jednorazowych, czyli ogółem mówiąc: rzeczy niezbędnych do udzielenia prawidłowej pierwszej pomocy.

Opatrunek na ratunek

Organizatorem tej akcji była Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Opatrunki były zbierane dla misjonarzy, którzy pracują na misjach i pomagają chorym oraz potrzebującym. Na początku nikt nie chciał brać udziału w tej akcji. Lecz dwie gimnazjalistki: Olga Ciura i Kinga Kuśnierz, nie poddały się i dzielnie zachęcały uczniów oraz namawiały ich, że warto pomagać.

Po pewnym czasie niezwykłą dojrzałością wykazali się: Filip Krzyżański oraz Krzysztof Jahns z klasy 1b. Oni przynieśli najwięcej opatrunków. Ci dwaj chłopacy podarowali tyle bandaży, ile jeszcze żadna szkoła. W zbieraniu pomogła im ich cała klasa, która była jedyną, która cokolwiek przyniosła. Szkolne wolontariuszki udowodniły, że jeśli będziesz pomagać, to inni zrobią też coś miłego dla ciebie, ponieważ całej klasie 1b kupiły cukierki, a Krzysiowi i Filipowi dodatkowo dużą czekoladę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.Głównie Panu Tomaszowi Żakowi, który jest dyrektorem puszczykowskiego gimnazjum. Za to, że zgodził się na przeprowadzenie tej zbiórki.

Gorące podziękowania należą się także nauczycielce biologii i chemii, Pani Małgorzacie Taraszkiewicz, która bardzo chętnie pomagała wolontariuszkom i wraz z nimi zachęcała uczniów do uczestnictwa. Gratulujemy również Pani Annie Florczak, wychowawczyni klasy 1b, za to, że prawidłowo prowadzi swoich uczniów ku dorosłości. Moim zdaniem takiego typu akcje powinny być organizowane w szkołach częściej, ponieważ już od młodości powinniśmy się uczyć jak pomagać innym.

Kinga Kuśnierz

Akcja „Opatrunek na ratunek

Akcja „Opatrunek na ratunek

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj