Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 1 cze, 2012 | 1 Komentarz

Puszczykowianka na Mistrzostwach Świata

Alicja Lis, 9-cio letnia uczennica SP2 w Puszczykowie oraz Akademii Tańca Metrum z Poznania 19. maja w Szczecinie w czasie Mistrzostw Polski w tańcu Hip-Hop zajęła 4-te miejsce w kategorii solistek do lat 11-tu i tym samym uzyskała prawo reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

Tylko 5 dziewcząt w Polsce uzyskało taką kwalifikację. Kategoria, w której startowała Alicja była najliczniej obsadzona spośród wszystkich konkurencji. Zgłoszono ponad 80 solistek z najlepszych szkół i klubów tanecznych w Polsce, które wywalczyły sobie prawo udziału w szczecińskim finale wygrywając w konkursach odbywających się od początku roku we wszystkich województwach.

Ostatecznie w finałowych zawodach w Szczecinie wystartowały 62 solistki.

Po kolejnych etapach eliminacji, w których oprócz umiejętności tanecznych trzeba było wykazać się kondycją i odpornością psychiczną (soliści tańczą do muzyki wybieranej przez jurorów, a nawet do podkładu wykonywanego na żywo przez tzw. beatboxera, który ustami nadaje rytm do mikrofonu) w ścisłym finale znalazło się osiem solistek, wśród nich Alicja Lis z Puszczykowa.

Alicja zajmując 4-te miejsce, w wieku 9-ciu lat została reprezentantką naszego kraju na Mistrzostwa Świata w tańcu Hip-Hop w kategorii wiekowej do lat 11-tu, które zarezerwowane było dla pierwszej piątki Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Świata odbędą się w niemieckim Bochum w październiku tego roku.

ME odbywają się w lipcu w Słowenii, jednak ze względu na zaplanowany zabieg operacyjny Alicja nie będzie mogła wziąć w nich udziału,

Ciekawostki:

1. Alicja – tak samo, jak zwycięzca emitowanego przez Polsat tanecznego show „Tylko Taniec” – nie odtwarza przygotowanych wcześniej układów tanecznych, ale na bieżąco interpretuje słyszaną muzykę ruchami swojego ciała. Dlatego każdy jej występ jest oryginalny i odzwierciedla jej emocje w harmonii z muzyką. Taki taniec jest za każdym razem wyzwaniem dla tancerki, wymaga ogromnej świadomości ruchu i kontroli każdego gestu. Zapewne dlatego zawodowi sędziowie wysoko oceniają jej taniec, który nie polega jedynie na odtwarzaniu wyuczonych sekwencji ruchów. Nie każdy 9-latek potrafi wystąpić przed widownią w występie solowym nawet mając perfekcyjnie wyuczony układ taneczny. Alicja wychodzi się na scenę i niezależnie od tego, kto jest wokół niej, tworzy obrazy za pomocą swojego ciała do właśnie słyszanej muzyki, bo to uwielbia. Z pewnością mamy do czynienia z czymś wyjątkowym.

2. Alicja była jedyną Wielkopolanką, która na początku tego roku zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu tanecznego zorganizowanego przez Disney Channel, i będąc jedną z najmłodszych uczestniczek (ma 9 lat, a przedział wiekowy był od lat 9-ciu do 14-tu!) została wyróżniona w finałowej dziesiątce spośród blisko tysiąca młodych tancerzy z całego kraju. (Artykuł w Głosie Wielkopolskim)

Jej występ sfilmowany „z marszu” do dzisiaj można zobaczyć na stronach Disneya.

3. Oprócz tańca Alicja jest świetną pływaczką, posiada specjalną kartę pływacką tzw. żółty czepek i od wieku 6 lat startując w zawodach pływackich organizowanych na basenie AWF (CityZen) dla wszystkich uczestników kursów nauki i doskonalenia pływania zawsze plasuje się w pierwszej trójce swojej kategorii wiekowej, a ostatnie zawody wygrała.

4. Obecnie trwa konkurs „Mam talent” w SP nr 2 w Puszczykowie (im.Powstańców Wlkp.), który Alicja w ubiegłym roku wygrała (w finale głosują uczniowie). Obecnie zakwalifikowała się (po dwóch etapach) do finału, który odbędzie się w najbliższym czasie (terminu jeszcze nie znamy).

Eliminacje Mistrzostw Europy i Świata Szczecin 2012 - Hip Hop, Break Dance

Eliminacje Mistrzostw Europy i Świata Szczecin 2012, w których Alicja Lis zajęła wysokie, 4 miejsce w kategorii tańca Hip-Hop

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Wiktoria
    poniedziałek, 8 paź, 2012, 16:01:15 |

Skomentuj