Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | poniedziałek, 11 cze, 2012 |

III „Bajkolandia z Olimpijczykami”

Na placu przy Bibliotece Miejskiej CAK w Puszczykowie odbyła się III Bajkolandia z Olimpijczykami zatytułowana ,,Piłkarski Piknik Rodzinny”. Imprezę otworzyli Burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek i były reprezentant Polski w piłce nożnej Bartosz Bosacki.

Głównym punktem pikniku były Mistrzostwa Wielkopolski w Żonglerce Piłkarskiej o Puchar Marszałka Marka Woźniaka, w których wystartowało prawie 70 zawodników i zawodniczek w różnym wieku. W kategorii kobiet zwyciężyła Agata Ławniczak, wśród seniorów – Waldemar Kamiński, a najlepszym w kategorii juniorów został Łukasz Wolniak, który wygrał też rywalizację w kategorii Open. Okazałe puchary i medale ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wręczał najlepszym żonglerom poseł RP i członek PKOL. Wojciech Ziemniak. Dodatkową atrakcją dla publiczności były też popisy Rekordzisty Guinnessa w żonglowaniu piłki głową Andrzeja Kukli z Krakowa, którego przyjazd do Puszczykowa – miasta obchodzącego w tym roku swoje 50-lecie, był możliwy dzięki patronowi imprezy – Urzędowi Miejskiemu.

Równie ważnym punktem imprezy był I Turniej „Szóstek” Piłkarskich, który odbył się na puszczykowskim Orliku pod patronatem Klubu Sportowego „Warta” Poznań, obchodzącego w tym roku swoje 100-lecie działalności! Pierwsze miejsce spośród sześciu ekip wywalczyła drużyna „Łęczyca I”, w której wystąpili: Robert Werbliński, Marcin Leonarczyk, Leszek Leonarczyk, Paweł Zawada, Maciej Przewłocki, Bartosz Skrzypczak, Michał Stachowiak i Zbigniew Drajerczak (kpt.). Królem strzelców został Bartosz Skrzypczak (13 bramek), najlepszym bramkarzem Leszek Wojtkowiak, a najlepszym zawodnikiem turnieju Jakub Drajerczak. Piękne puchary dla drużyn i statuetki dla najlepszych zawodników wręczali przedstawiciele „Warty”- Dyrektor Klubu Wiesława Adamska i Prezes Marek Łbik (dwukrotny medalista z Seulu w kanadyjkach) oraz Piotr Mowlik (bramkarz, medalista z IO w Montrealu). Działacze „Zielonych” oprócz trofeów ufundowali też piłki „Warty”, którymi żonglowali uczestnicy Mistrzostw Wielkopolski.

Podczas pikniku wiele ciekawych atrakcji czekało także na dzieci i młodzież. Dzięki wielu sponsorom zgromadzeni zobaczyli występy artystyczne, pokazy sportowe, zabawy interaktywne z dziećmi i spektakl teatralny. Były też dmuchana zjeżdżalnia i boisko piłkarskie, tor przeszkód, gokarty, kolejka, pokaz baniek mydlanych i malowanie twarzy. Członkowie Klubu Olimpijczyka zorganizowali natomiast zaplecze gastronomiczne. Za symboliczną opłatą można było spróbować u nich smacznego żurku (piłkarze i żonglerzy otrzymywali go za darmo!), chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kiełbasek z grilla, ciast własnego wypieku, lodów oraz różnych napojów. Pod namiotem KO zapraszano też do wypełniania deklaracji wstąpienia do puszczykowskiego Klubu Olimpijczyka, który liczy już prawie 50 członków.

W ocenie wielu obecnych, Piłkarski Piknik Rodzinny uznano za bardzo udany (najlepszy z dotychczasowych trzech Bajkolandii z Olimpijczykami!). Goście pikniku wyrażali nadzieję, iż nadal będzie to coroczna impreza popularyzująca ideę sportu wśród dzieci i młodzieży nie tylko z Puszczykowa. Słowa podziękowania należą się zatem dla patronów, sponsorów i organizatorów tego udanego wydarzenia, którymi poza Klubem Olimpijczyka były Biblioteka Miejska CAK oraz Agencja Zimowska.pl. Ich wspólny wysiłek udowodnił, że można zorganizować imprezę, z której każdy wyjdzie zadowolony…

 Iwona Szczepaniak

III Bajkolandia B. Bosacki w Puszczykowie

Imprezę otworzyli burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek i były reprezentant Polski w piłce nożnej Bartosz Bosacki

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj