Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 17 kwi, 2012 | 1 Komentarz

Wyjątkowe medale na wyjątkowy bieg

Każdy uczestnik „Run of Spirit – Biegu Na Tak” 21 kwietnia 2012 r. w Poznaniu otrzyma jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany medal. Medale zostały przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Krzemień” prowadzonych przez Stowarzyszenie Na Tak – organizatora biegu.

Run of Spirit

Biegowi Na Tak towarzyszy hasło „Sport, który nie wyklucza”, uczestniczą w nim bowiem wspólnie osoby pełnosprawne i niepełnosprawne, dzieci, dorośli i osoby starsze, amatorzy oraz profesjonalni biegacze i właśnie to czyni go wyjątkowym. Organizatorzy planowali udział 500 uczestników w pierwszej poznańskiej edycji biegu „Run of Spirit”, jednak już na tydzień przed biegiem uczestników zgłosiło się ponad 800.

Charakter oraz ideę biegu oddają również medale, które otrzymają uczestnicy tras Bieg Bez Barier, Fun Run, Nordic Walking/Walking oraz Run of Spirit. Medale zostały wykonane ręcznie z gliny przez uczestników WTZ Krzemień Stowarzyszenia Na Tak. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale cieniowane w kolorze czerwonym. Dla zwycięzców poszczególnych tras w kategoriach kobiety i mężczyźni przygotowano dodatkowo medale złoty, srebrny oraz brązowy.

Stowarzyszenie Na Tak od ponad 20 lat wspiera osoby niepełnosprawne w Poznaniu. W ramach dziewięciu ośrodków, Stowarzyszenie wspiera bezpośrednio 500 osób niepełnosprawnych oraz ich rodziny.

Bieg wspierają Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Więcej informacji o biegu oraz o medalach: http://www.stowarzyszenienatak.pl/prasa,158

Run of Spirit – Bieg na TAK!

Run of Spirit – Bieg na TAK!; źródło: www.stowarzyszenienatak.pl

Program Biegu

godz. 10.00 Bieg dla dzieci 400 m(dzieci do lat 6)
godz. 10.30 Bieg dla dzieci 1000 m(dzieci w wieku 7-13 lat)
godz. 11:00 Bieg bez barier 2000 m
godz. 11:30 Dekoracja zwycięzców Biegu dla dzieci na 400m, Biegu dla dzieci na 1000m oraz Biegu bez barier
godz. 12.00 Puszczanie balonów napełnionych helem – akcja na rzecz szkoły dla dzieci niepełnosprawnych „Zakątek”
Fun Run 5700 m
Nordic Walking 5700 m
godz. 13.30 Run of Spirit 11400 m
godz. 15.00 Dekoracja zwycięzców biegów Fun Run, Nordic Walking/Walking oraz Run of Spirit

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj