Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | czwartek, 22 lis, 2012 | 1 Komentarz

Bocianowo czeka na bociany

Na razie prawdziwe bociany do „Bocianowa” jeszcze nie przyleciały, ale mieszkańcy Świątnik wierzą, że wiosną zaklekoczą w przygotowanym specjalnie dla nich gnieździe. Jedną z atrakcji „Bocianowa” zrealizowanego w tej miejscowości w ramach projektu Pięknieje Wielkopolska Wieś, współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski jest bowiem specjalne gniazdo, nad którym zamontowano kamerę. Dzięki niej będzie można w Internecie podglądać bociany (oczywiście, jeśli wybiorą to miejsce na swój dom).

Bociany w Świątnikach

Bocianowo” to nie tylko gniazdo dla tych sympatycznych ptaków. Właściwie gniazdo jest tylko dodatkową atrakcją.  Cały teren za świetlicą wiejską został uporządkowany, ogrodzony i obsiany trawą i krzewami. Powstała tam scena, teren do tańczenia, zakupiono ławy i stoły oraz przenośne zadaszenia, które można rozłożyć nad stołami. Wszystko wykończone w surowym drewnie i wiklinie podobnie jak bocianie gniazdo. Do „Bocianowa” wiodą dwie drewniane furty z desek, nad którymi umieszczony jest napis „Bocianowo”.

Jak mówi Beata Tomczak, sołtys wsi Świątniki, podczas spotkania mieszkańców pojawił się pomysł, by na zaniedbanym terenie przy świetlicy zrobić gniazdo i spróbować ściągnąć tam bocianią rodzinę.

Gmina Mosina otrzymała na ten cel 45 tysięcy zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu Pięknieje Wielkopolska Wieś. Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 71 tysięcy złotych. (red.)

Tą stronę wyszukiwano za pomocą:

  • Bocianowo
  • Świątniki Bociany
  • bociany mosina
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.1/10 (Głosujących: 19)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo