Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 12 kwi, 2012 |

Wybudują ulicę Matejki

Na ulicy Matejki w Puszczykowie rozpoczęły się prace związane z jej budową. Drogowcy będą pracować na odcinku od ul. Prusa do ul. Kościuszki. Budowa ulicy Matejki jest największą inwestycją drogową zaplanowaną w tegorocznym budżecie Puszczykowa.

Nowa nawierzchnia

Na wszystkie zarezerwowano w miejskiej kasie 2,5 miliona złotych. Do przetargu stanęło sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Leszna, która zaproponowało za te prace 1.049.000 złotych.

Za ta pieniądze wybudowana będzie nie tylko nowa nawierzchnia z kostki typu pozbruk, wjazdy na posesje i chodniki, ale także kanalizacja deszczowa oraz niewielki parking koło ulicy Kościuszki. Po utwardzeniu ulicy na 450 metrowym odcinku, istotnie zwiększy się ilość deszczówki odprowadzanej do kanalizacji. Dlatego konieczne okazało się także uwzględnienie w zakresie prac przebudowy przepompowni wód opadowych, które popłyną w stronę ulicy Dworcowej. Koniec prac zaplanowano na połowę lipca.

Przed rozpoczęciem prac mieszkańcy mający domy przy tej ulicy zostali zaproszeni przez burmistrza Andrzeja Balcerka na spotkanie, podczas którego omówione zostały wszelkie aspekty prac oraz przedstawiona organizacja ruchu, która będzie obowiązywała podczas robót. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj