Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 7 kwi, 2012 | komentarzy 5

Lustrowali powiatówki

W marcu wicestarosta poznański Tomasz Łubiński odbył przegląd dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy Mosina. Wicestarosta przyjechał do Mosiny na zaproszenie burmistrz Zofii Springer. Kontrolujący byli w Daszewicach, Czapurach, Mosinie, Krośnie, Borkowicach i Pecnej.

Przegląd dróg powiatowych w gminie Mosina

Wszystkie znajdujące się w tych miejscowościach drogi i chodniki, wymagają napraw, m.in. ulic Poznańska w Daszewicach. W tym roku powiat zaplanował na drogach gminy Mosina wyłącznie łatanie dziur.

Dopiero w przyszłym roku na terenie sołectwa Daszewice ruszy budowa sieci kanalizacyjnej. Roboty drogowe będą więc możliwe do wykonania dopiero po zakończeniu prac związanych z kanalizacją.

W Czapurach najpilniejszą kwestią jest wyrównanie pobocza wzdłuż głównej drogi prowadzącej do Poznania.

W Pecnej samorząd Mosiny zamierza budować ul. Kozią. Odwodnienie tej ulicy zostanie przeprowadzone przez ul. Główną do kolektora znajdującego się w ul. Łąkowej. Kolektor w ul. Głównej będzie służył także do odwodnienia drogi powiatowej. Gmina oprócz odwodnienia wykona również odtworzenie nawierzchni. W tej miejscowości drogowcy muszą także uzupełnić chodnik na ul. Głównej.

Aby przyspieszyć wykonanie najpilniejszych zadań należących do Powiatu Poznańskiego, do którego obowiązków należy utrzymanie dróg powiatowych mosiński samorząd będzie partycypował w kosztach tegorocznych prac. (red.)

Drogowe inwestycje - budowa drogi na terenie gminy Mosina

Drogowe inwestycje – budowa drogi na terenie gminy Mosina

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • kłamstwa
  poniedziałek, 11 lut, 2013, 9:49:41 |

  w daszewicach od lat czekają z remontem na budowę kanalizacji a droga to wielka kompromitacja wladz

 • j
  poniedziałek, 18 lut, 2013, 13:45:36 |

  To nie kompromitacja władz. By tych ludzi skompromitowac musieliby miec oni cos takiego jak twarz. Drogi w Daszewicach dawno nie ma,to sa jedynie dziury w resztkach dawnego asfaltu!

 • Mn
  poniedziałek, 18 lut, 2013, 13:57:59 |

  Ta droga to jest jedna wielka dziura na dziurze dziurą przykryta!

 • ja
  wtorek, 19 lut, 2013, 7:51:24 |

  „Dopiero w przy­szłym roku na tere­nie sołec­twa Dasze­wice ruszy budowa sieci kana­li­za­cyj­nej. Roboty dro­gowe będą więc moż­liwe do wyko­na­nia dopiero po zakoń­cze­niu prac zwią­za­nych z kanalizacją.”
  Słysze to co rok od jakiś lat dwunastu – to sa po prostu kpiny z ludzi. Ciekawe, że w gminie obok bez problemy remontowali drogi przed budowaniem kanalizacji

 • aziak
  wtorek, 19 lut, 2013, 8:25:46 |

  Te drogi nie były remontowane od 40 lat;
  cała wies np. Daszewice powinna skrzyknąć się zaprotestowac i nie zapłacic podatku albo nie przyjść na głosowanie w ogóle, innej rady chyba nie ma ale nie wiem czy by starczyło odwagi w naszym społeczeństwie aby robić takie rzeczy; moim zdaniem tylko wtedy możnaby było coś osiągnąć. My tylko płacimy i się od nas ludzi wymaga ale nic nie mamy w w zamian, w tej gminie nie ma cywilizacji – dróg, chodników, dobrze oznaczonych przejść dla pieszych, oświetlenia itp.; jak to w Polsce bywa najpierw musi być straszny wypadek z ofiarą śmiertelną aby zaczęli coś działać. Jeżeli społeczność się za to nie weżmie to przypuszam nadal miną kolejne lata bez żadnych zmian.

Skomentuj