Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 25 sie, 2012 |

Drogowe inwestycje w gminie Mosina

Letnie miesiące nie oznaczają wakacji dla drogowców. Na niektórych budowach trwają prace, w lipcu rozstrzygnięto też kilka przetargów, a ich realizacje zaplanowano na sierpień i wrzesień.

Na Piaskowej zgodnie z planem

Intensywne prace trwają przy budowie ulicy Piaskowej w Krośnie, rozpoczęte na tej ulicy przed wakacjami. W ramach budowy I etapu w Krośnie zostanie wybudowany blisko 900 metrowy odcinek ul. Piaskowej. Wykonawca – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Dromost” z Żabna – prowadzi prace zgodnie z harmonogramem, a dobre warunki gruntowo-wodne występujące na tej ulicy pozwalają mieć niemal pewność, że termin zakończenia prac zaplanowany na jesień tego roku zostanie dochowany.

Ekipy Dromostu ułożyły już zdecydowaną większość kolektora kanalizacji deszczowej. Od dawna gotowy jest odcinek od ulicy Strzeleckiej do ulicy Głównej. Deszczówka ułożona jest też na odcinku od ulicy Strzeleckiej do tzw. bloków.

Na Piaskowej pojawili się już drogowcy, budujący jezdnie i chodniki, co oznacza, że zlikwidowano już wszystkie kolizje z siecią telekomunikacyjną i przebudowano urządzenia elektroenergetyczne. Zgodnie z projektem drogowcy zbudują jezdnię z nawierzchnią asfaltową, chodniki, ścieżkę rowerową, kanalizację deszczową oraz posadzą zieleń.

Budowa ulicy Piaskowej dofinansowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli budowy tzw. „schetynówek”. Jest to już trzecia taka inwestycja w gminie. Wcześniej w ramach tego projektu zrealizowano ul. Rzeczypospolitej Mosińskiej oraz Wysoką.

Na Szyszkowej trwają prace

Prowadzone są również prace na ul. Szyszkowej w Mosinie. Tą inwestycją objęta jest cała ulica mierząca około 150-metrów. W ramach tej budowy powstanie kanalizacja deszczowa, nawierzchnia zostanie natomiast utwardzona kostką betonową. Ulica Szyszkowa zyska także nowy chodnik. To samo pozwolenie na budowę obejmuje także ulicę Chopina. Jednak zanim drogowcy będą mogli wejść na tę ulicę konieczna jest budowa kolektora deszczowego w ulicy Świerkowej i Chopina. Dopiero wówczas drogowcy mogą zająć się budową utwardzonej nawierzchni. Budowanie utwardzonych nawierzchni na drogach, na których nie ma ułożonej kanalizacji deszczowej nie jest racjonalne.

Rozstrzygnięte przetargi

W lipcu rozstrzygnięto trzy przetargi na budowy ulic: Krętej w Czapurach oraz Rzeczypospolitej Mosińskiej i Skrajnej w Mosinie.

Na ulicy Krętej w Czapurach zostanie ułożona nawierzchnia z płyt betonowych. Płyty o szerokości 3 metrów zostaną położone na odcinku około 200 metrów. Takie rozwiązanie poprawi mieszkańcom tego rejonu dojazd do posesji. Prace rozpoczną się od strony ulicy Poznańskiej na pierwszym wjeździe w ulicę Krętą za mostkiem (dla poruszających się w stronę Poznania). Zakończenie prac planowane jest we wrześniu.

Remont ulicy Rzeczypospolitej Mosińskiej

Do końca września planowany jest również remont ulicy Rzeczypospolitej Mosińskiej, na odcinku od ul. Mocka do szkoły. Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni bitumicznej, ułożenie nowych krawężników i wreszcie ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Przypominamy, że na ul. Rzeczypospolitej Mosińskiej obowiązuje inna organizacja. Kierowcy dojeżdżający ulicą Mocka od strony przejazdu kolejowego nie mogą już skręcać w lewo w Rzeczypospolitej Mosińskiej.

Ul. Rzeczypospolitej Mosińskiej (odcinek od ul. Mocka do granicy z Puszczykowem) została kompleksowo przebudowana dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Budowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówki”).

Trzecia ulica, której realizacja rozpocznie się w sierpniu to ul. Skrajna w Mosinie. Ta ulica była już wcześniej łatana jednak wciąż pozostawia wiele do życzenia. Teraz sytuacja poprawi się . Zakres prac obejmuje bowiem uzupełnienie brakujących krawężników, regulację studzienek kanalizacyjnych i ułożenie nowej nakładki bitumicznej. (red.)

Zobacz też: Remont mostu na Kanale Mosińskim

Most nad Kanałem Mosińskim na ulicy Mostowej w Mosinie

Most nad Kanałem Mosińskim na ulicy Mostowej w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj