Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 10 mar, 2012 |

Koncert charytatywny „Dzieci – dzieciom”

Minęło sporo czasu, bo dwa miesiące, jednak dopiero teraz można przeanalizować i spokojnie przemyśleć to, co miało miejsce 16 grudnia 2011r. w Mosińskim Ośrodku Kultury. A działo się bardzo wiele … Właśnie tego dnia miał miejsce koncert charytatywny „ Dzieci- dzieciom” – dla Marysi.

Każdy człowiek niesie w sobie dobro, tylko trzeba je obudzić …

Koncert charytatywny „Dzieci – dzieciom”

Głównym organizatorem było Prywatne Przedszkole „Koniczynka”, przy współpracy Mosińskiego Ośrodka Kultury oraz Harcerstwa, które odpowiadało za zbiórkę pieniędzy. Od momentu, kiedy postanowiłam w jakiś sposób pomóc rodzicom Marysi, mogłam liczyć na pomoc pracowników przedszkola oraz rodziców. To niesamowite, jak ludzie potrafią połączyć siły i wesprzeć akcję dla dziewczynki, której wielu nie znało … Do przedszkola trafiały przeróżne dary na licytację i loterię, zdobyliśmy sporą ilość sponsorów cennych nagród. Spośród lokalnych firm muszę wymienić: Chemart 2, Salon Fryzjerski „Teresa”, Kino Koneser, Przychodnię Weterynaryjną „Centaurus” z ul. Długiej w Mosinie, Gospodarstwo Szkółkarskie „Cyprys” z Mieczewa, Solarium Czekolada. Otrzymaliśmy kilka pięknych obrazów z pracowni malarskiej, działającej w Mosińskim Ośrodku Kultury, gitarę wraz z futerałem, ofiarowaną przez  Marka Preislera i wiele innych, bardzo cennych przedmiotów, zasponsorowanych przez rodziców z „Koniczynki”. Wsparcie  otrzymaliśmy również od Radia Merkury, Kościańskiego Ośrodka Sportowo- Rekreacyjnego, Multikina Stary Browar, Malta Ski, Opel Szpot. Były to wejściówki, bilety, możliwość przeprowadzenia audycji, cenne nagrody. A wszystko dla Marysi, która potrzebowała środków na przeprowadzenie operacji w Berlinie, jej historia została opisana w poprzednim numerze.

Uroku koncertowi dodały występy przedszkolaków, były to Jasełka oraz przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Mieliśmy przyjemność gościć Carlosa Ramireza wraz z gitarowym zespołem młodzieżowym oraz młodych wykonawców z Instytutu Muzycznego „Via Artis”. Kolejne występy przeplatane były licytacjami, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród wszystkich gości. Dzięki wylicytowanym przedmiotom, sprzedanym losom oraz wejściówkom, zebraliśmy niebagatelną kwotę, bo 10.163,44 zł! Cała suma trafiła na konto fundacji, zajmującej się Marysią.

To nieprawda, że nie potrafimy pomagać, że nie chcemy, bo przecież nam też jest trudno. To, co działo się przed koncertem i w jego trakcie zupełnie temu zaprzecza. Od początku wiedziałam, że mogę liczyć na pomoc i zaangażowanie pracowników przedszkola, z którymi mam zaszczyt współpracować. Na wspaniałych rodziców, którzy i tym razem stanęli na wysokości zadania. Bardzo wszystkim dziękuję! Pragnę również z całego serca podziękować  Annie Kędziorze, która była moim przewodnikiem i wsparciem … oraz ZHP Mosina, za zajęcie się organizacją zbiórki pieniędzy. Dziękuję też pracownikom Mosińskiego Ośrodka Kultury za  pomoc. Wdzięczna jestem za obecność burmistrza, Waldemara Krzyżanowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej, Waldemara Waligórskiego oraz wszystkich radnych, którzy zaszczycili nasz koncert swoją obecnością.

Krystyna Smektała

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj