Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 13 lip, 2012 |

I Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych w SOSW Mosina

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Poznaniu w naszym Ośrodku odbył się  I Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Impreza była zorganizowana jako podsumowanie  projektu „Praca może być zabawą”, realizowanego przez nauczycieli w klasach Przysposabiających do Pracy.

Podczas spotkań i lekcji uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiadomościami praktycznymi z zakresu stolarstwa, ogrodnictwa, gastronomii, hotelarstwa,  garncarstwa oraz prac biurowych.

I Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Na spotkaniu, które odbyło się 6 czerwca w Zespole Szkół na ulicy Topolowej  uczniowie mieli okazję zaprezentować umiejętności, które nabyli podczas zajęć. Impreza ta była zorganizowana przez: Agnieszkę Kozak, Łukasza Jankowiaka, Marzenę Szczerbal i Ryszarda Kramek. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem piosenki „Tacy sami” w wykonaniu solistki Magdaleny Strzyżewskiej i Amandy  Zaidler – uczennic naszego Ośrodka, które do występu przygotowała  Magdalena Wojciechowska. W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Gimnazjum w Pecnej, Lidia Szyrej wraz z nauczycielami, Zespół  Antygrawitacja z Gimnazjum nr 1 z Lubonia.  Na część artystyczną składały się: występy gościnne uczniów Gimnazjum z Pecnej- przedstawienie „Zaręczyny Florci”, oraz koncert  Zespołu ANTYGRAWITACJA z Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Na zakończenie  zagrał Zespół BOOM BANDA naszego Ośrodka.

Druga część spotkania miała miejsce na parkingu Zespołu Szkół. Zajęcia warsztatowe odbyły się pod okiem naszych nauczycieli – Magdaleny Albrecht – Walczak, Marzeny Szczerbal, Małgorzaty Błońskiej, Ryszarda Kramka, Agnieszki Kozak i Ewy Malinowskiej.

Były także rozgrywki międzyszkolne w piłce nożnej, którym sędziowali Stanisław Tubis i Łukasz Jankowiak oraz rozgrywki boccii prowadzone przez  Annę Załuską – Kwiatek.

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o  tolerancji, która jest bardzo ważna w stosunkach międzyludzkich, gdyż niszczy bariery i ułatwia komunikację pomiędzy osobami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi, a także sprzyja współpracy. To spotkanie było tego dowodem.

Dziękujemy:  Starostwu Powiatowemu w Poznaniu za wsparcie finansowe imprezy; Dyrektorowi, Romanowi Samcikowi  Zespołu Szkół im Adama Wodziczki w Mosinie za udostępnienie parkingu oraz świetlicy internatu; Dyrektorowi, Lidii Szyrej, nauczycielom – Małgorzacie Jankowiak i Wojciechowi Morawskiemu  oraz uczniom Gimnazjum w Pecnej za przybycie; uczniom za wystawienie przedstawienia  gratulujemy zdolności artystycznych; Karolinie Wilczyńskiej  wraz z Zespołem  Antygrawitacja  z Gimnazjum nr 1 z Lubonia; Piekarni „Limaro” ; Dyrektorowi naszego Ośrodka Bożenie Mazur. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych za rok.

Agnieszka Kozak

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj