Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Elżbieta Bylczyńska | niedziela, 8 kw., 2012 |

Mam na imię Ewa

Ewa Bondaruk jest córką jednego z najlepszych pilotów F-16. Dla niej 17 marca w Mosińskim Ośrodku Kultury charytatywny koncert zagrała poznańska Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. W przerwach koncertu licytowano przedmioty, z których dochód jest przeznaczony na leczenie Ewy.

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych

Były to m.in. kombinezon pilota samolotu F-16, skok spadochronowy w tandemie, zaproszenie do 31.Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. I choć tak być nie powinno – państwo polskie i NFZ nie pomaga chorym na SM – koszty leczenia tej strasznej choroby ponosi pacjent, zdumieniem i optymizmem napawa fakt ludzkiej reakcji na nieszczęście. Atmosfera serdecznego współczucia, gotowość niesienia pomocy, wielka solidarność z Ewą i jej rodziną, wzruszenie i łzy wypełniły sobotni koncert z pięknym występem Orkiestry Sił Powietrznych.

Mam 19 lat. W 2011 roku trafiłam do szpitala, seria badań, a po nich rozpoznanie, którego nikt się nie spodziewał – stwardnienie rozsiane (Sclerosis Multiplex). Z dnia na dzień zmieniło się moje życie…

Przybyli m.in. Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – gen. bryg. pil. Włodzimierz Usarek oraz Dowódca 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach – płk dypl. pil. Jacek Pszczoła, władze Mosiny i mieszkańcy. Licytację z dobrym skutkiem finansowym i humorem (jak zwykle) poprowadził Andrzej Kasprzyk.

Leczenie SM nie jest refundowane przez NFZ, a leki są nieprawdopodobnie drogie, dlatego proszę pomóż mi w walce z chorobą i podaruj 1% podatku lub przekaż darowiznę – apeluje Ewa. Środki finansowe, które uda się zgromadzić na specjalnym subkoncie w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego w 100% wykorzystane będą na leczenie i rehabilitację Ewy.

W imieniu Ewy i jej rodziców dziękujemy..

kpt. Marlena Bielewicz z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego

Pomoc

Nazwa OPP: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego – Oddział Wielkopolska – KRS: 0000137276

Cel szczegółowy: PLiR EWA BONDARUK

Jeżeli zechcą Państwo przekazać darowiznę pieniężną na leczenie i rehabilitację Ewy, można dokonywać wpłat bezpośrednio na subkonto w Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego: nr konta 12 1140 1124 0000 2706 6500 1009, z koniecznym dopiskiem : PLiR Ewa Bondaruk.

E.B.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.2/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Elżbieta Bylczyńska opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo