Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 11 sty, 2012 |

FARIDA – legendarna muza Niemena na jedynym koncercie w Polsce

FARIDA – właściwie Concetta Gangi – urodziła się w Katanii pod koniec lat 40. Jej ojcem był Włoch, a matką Egipcjanka. Piosenkarka brała udział w licznych konkursach wokalnych. W 1966 roku wystąpiła (pod pseudonimem Ketty Gangi) na Festiwalu Nieznanych w Ariccia. Tam wzbudziła zainteresowanie środowiska muzycznego siłą interpretacji i niezwykłymi walorami wokalnymi.

Concetta Gangi

W 1970 roku wzięła udział w tournee, prezentując piosenkę „Pensami stasera”. Podczas tych występów została zauważona przez Niemena, który zaprosił ją na festiwal w Sopocie, gdzie otrzymała Nagrodę Dziennikarzy. Wtedy zrodziła się jej popularność w krajach środkowoeuropejskich, która trwała przez następne lata. W Polsce jej płytę „Farida” wydały Polskie Nagrania. W latach 80. wycofała się z życia artystycznego. W roku 1995 ukazała się płyta „Di amore In amore”, a w roku 2005 artystka powróciła na scenę z utworem „Decisamente complici”. W 2009 roku wystąpiła z recitalem w Polsce podczas poznańskiego koncertu z okazji 70. urodzin Czesława Niemena. Teraz wraca ponownie i wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który będzie miał miejsce w Poznaniu w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego. W części pierwszej wystąpi duet Ewelina Rajchel – Piotr Kałużny.

Koncert

Koncert odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37. Bilety w przedsprzedaży w CIM ul. Ratajczaka 44 i Gromada ul. Dąbrowskiego 38.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.4/10 (Głosujących: 14)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo