Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 23 gru, 2012 |

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia – pomoc od Citeam.pl

W środę 19 grudnia w domu Bohdana Smolenia, w Baranówku koło Mosiny przedstawiciele Citeam przekazali fundacji aktora 85.475 zł od użytkowników i właścicieli serwisu.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

„Zamiast wcinać hamburgera daj konikom na cukiera”

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia od 2007 r. prowadzi w Baranówku hipoterapię dla osób niepełnosprawnych. Wysokie koszty utrzymania stadniny zmusiły fundację do wystąpienia z apelem o pomoc. Zareagowali internauci z całej Polski.

– Kwota zebrana zaledwie w ciągu dwóch tygodni zaskoczyła nas wszystkich. I choć w przeszłości pomagało nam wiele osób, również finansowo, to nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy tak intensywnej pomocy, informuje Joanna Kubisa z Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”.

Pieniądze zbierał serwis zakupów grupowych Citeam, i Allegro, gdzie uruchomiono aukcje charytatywne.

Kampania na facebooku

„Za paczkę śmierdziuszków koń ma pełno w brzuszku, Zamiast jeść łakocie, daj na dziury w płocie”.

Tak za pośrednictwem aplikacji na Facebooku Bohdan Smoleń i jego Fundacja namawiali internautów do przekazywania drobnych datków.

Na charytatywnych aukcjach na Allegro zostały wystawione pamiątki i cenne eksponaty z prywatnej kolekcji aktora, m.in. rysunki Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, akwarela Joanny Kossak, partytura z filmu „Unfaithful” przekazana przez Jana A. P. Kaczmarka.

Pozyskano kwotę ponad 10 tys. zł.

Licytowano również pamiątki Warty Poznań, partnera akcji. Dzięki temu fani piłki wzbogacili się o klubowy szalik Prezes drużyny, Izabeli Łukomskiej-Pyżalskiej, koszulkę kapitana Tomka Magdziarza oraz piłkę z podpisami wszystkich zawodników rundy jesiennej. Ogółem zebrano prawie 100 tys. zł.

Bohdan Smoleń w swoim domu w Baranówku

Bohdan Smoleń w swoim domu w Baranówku

Pomoc dla Fundacji

Pomoc dla Fundacji

w Domu

w Domu

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj