Fotowoltaika dla domu i firm Berdychowski Volkswagen - ID.4 Elektryczny SUV dacia duster 2021
Redakcja GMP | niedziela, 16 Wrz, 2012 | komentarze 2

Audio Zagadka w Dopiewie czyli kto to mówi?

Już wkrótce na najbardziej poczytnym portalu społecznościowym w podpoznańskiej gminie Dopiewo pojawią się nagrania dźwiękowe z sesji rady gminy. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie mieszkańców lokalnymi tematami i jednocześnie jest to spowodowane niewystarczającymi relacjami z życia samorządu dostarczanymi przez Urząd Gminy Dopiewo.

Moje Dopiewo

Przebieg sesji będzie nagrywany przez wolontariuszy i publikowany na stronach www.mojedopiewo.pl. W ramach akcji edukacyjnej pt. „Audio Zagadka – I kto to mówi?” w kolejnych odcinkach na forum MojeDopiewo.pl pojawia się jedna zagadka dźwiękowa z krótkimi wypowiedziami włodarzy i radnych z wcześniejszych sesji i komisji. Akcja ma na celu zaznajomić mieszkańców z głosami przedstawicieli gminnego samorządu.

Warto zauważyć, że zgodnie z prawodawstwem polskim oraz orzecznictwem sądowym prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

Portal MojeDopiewo.pl funkcjonuje od 2009 roku. Dziennie notuje kilka tysięcy odsłon. Jest główną platformą informacyjną w gminie Dopiewo z naciskiem na dyskusję i kontakt w ramach lokalnej społeczności.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.7/10 (Głosujących: 16)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Ania
  środa, 19 Wrz, 2012, 7:50:23 |

  Fajna sprawa może to co niektórych śpiących radnych sprowokuje do zabierania głosu częściej niż raz w roku albo lepiej raz na cztery lata :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)
 • stary mieszkaniec
  czwartek, 20 Wrz, 2012, 15:33:11 |

  Brawo Dopiewo!!!Mosiniacy w tej sprawie są daleko za murzynami z powodu uporu UM(za du żo byśmy wiedzieli)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj