Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 27 paź, 2012 |

Turystyka szansą rozwoju gminy Mosina

Gmina Mosina to jedna z największych gmin powiatu poznańskiego i chyba najpiękniejsza. Niewiele osób wie, że lasy oraz tereny zadrzewione i zakrzewione w gminie Mosna to przeszło 37% powierzchni. Dla porównania lesistość w województwie poznańskim wynosi 21%, a w skali całej Polski to 27,9%. Natura obdarzyła nas hojnie w różnorodne gatunki przepięknej roślinności. Lasy mosińskie przynależą administracyjnie do WPN i jego otuliny.

Turystyka Mosina – lasy, jeziora…

Jesteśmy skazani, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, na wspaniałe otoczenie lasów, jezior i innych atrakcji, z których Mosina jest znana. Dlatego powinniśmy dążyć do połączenia działań samorządu i przedsiębiorców prywatnych, reprezentujących branżę turystyczną. Chodzi oczywiście o współpracę w zakresie wspólnej promocji, zmierzającej do zwiększenia ruchu w miejscach atrakcyjnych, również tam, gdzie funkcjonują nasi przedsiębiorcy.

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

wieża widokowa w Mosinie na Pożegowie

Atrakcje turystyczne w gminie Mosina

Wszystkie atrakcje turystyczne gminy Mosina są naszym atutem, np. Pałac w Rogalinie z pobliską restauracją. Przedsiębiorcy prowadzący hotele, agroturystykę, większe czy mniejsze restauracje, bary, kawiarnie, cukiernie, aż wreszcie my – samorząd powinniśmy w całym tym biznesie ściśle ze sobą współpracować. Nienagannie działająca promocja to informowanie turysty, korzystającego z naszych informatorów, folderów, stron internetowych, a w konsekwencji także zadowolony mieszkaniec, bo za tym wszystkim idzie rozwój lokalnej gospodarki. Są to także nowe miejsca pracy nie tylko w placówkach turystycznych czy gastronomicznych (turystyka jest kołem napędowym gospodarki).

siedziba Wielkopolskiego Parku Narodowego

siedziba Wielkopolskiego Parku Narodowego

Mosina: Rozwój i turystyka

Od jakiegoś czasu regularnie zapraszamy do współpracy przedstawicieli branży związanej właśnie z mosińską turystyką. Jesteśmy już po kilku spotkaniach, po pierwszych wspólnych decyzjach i inicjatywach. W prywatnych restauracjach, hotelach wiszą już tablice z naszymi materiałami o Mosinie, mapami, folderami czy z propozycjami zakupu nieruchomości w naszej gminie. To bardzo prosty i skuteczny pomysł na dotarcie do mieszkańców i turystów. A jednocześnie propozycja korzystania z usług prywatnego, lokalnego biznesu, ponieważ na stronach internetowych informujemy o wspólnych imprezach, uroczystościach i wydarzeniach. Jesteśmy dopiero na początku drogi – współpracy – myślę, że z biegiem czasu coraz więcej osób doceni korzyści z niej płynące. Wyobrażam sobie tą współpracę na zasadach partnerskich, poza wszelkimi podziałami na lepszych czy gorszych. Działamy razem, stwarzamy możliwości i zachęcamy do korzystania z nich.

turystyka gmina mosina - wieża widokowa atrakcja turystyczna

turystyka gmina mosina – wieża widokowa atrakcja turystyczna

Spotkania dla przedsiębiorców

Bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasowe działania. Mam nadzieję, że coraz więcej przedsiębiorców będzie przychodziło na nasze spotkania i coraz więcej decyzji będziemy razem podejmowali. Wszystkich niezdecydowanych serdecznie zapraszamy. O terminach kolejnych spotkań poinformujemy na stronie www.mosina.pl

Waldemar Krzyżanowski

glinianki z wieżą widokową - Mosina Pożegowo

glinianki z wieżą widokową – Mosina Pożegowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj