Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 23 lis, 2012 |

Zagłosuj na Gwiazdę Dobroczynności

Plebiscyt o tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” promuje najbardziej zaangażowane społecznie polskie gwiazdy kina, teatru, telewizji oraz sportu, którzy angażując się społecznie dają dobry przykład i aktywizują Polaków do działań dobroczynnych! O tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” ubiega się 25 kandydatów. Inicjatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Gwiazdy Dobroczynności

Głównym Partnerem jest „SHOW” – magazyn o gwiazdach i stylu życia, wspierany medialnie przez miesięczniki „Twój STYL” oraz „PANI”. Internauci mogą zagłosować na ulubioną Gwiazdę, przyznając głosy w 5 kategoriach: Wolontariusz, Twarz kampanii społecznej, Darczyńca organizacji społecznej, Zaangażowanie w program społeczny oraz Własna działalność społeczna. Głosowanie trwa do 6 stycznia 2013 na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Dotychczasowi laureaci konkursu to osoby, które dzielą się swoim czasem, wiedzą, wizerunkiem i pieniędzmi z najbardziej potrzebującymi. To także osoby, które propagują dobroczynność w kręgu swoich znajomych, fanów, w całym społeczeństwie, przez co wpisują się w misję konkursu „Gwiazdy Dobroczynności”, którego głównym celem jest popularyzacja postaw dobroczynnych wśród Polaków.

W III Edycji Konkursu w poszczególnych kategoriach konkursowych nagrodę otrzymali: Wolontariusz – Magdalena Różczka, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, otrzymała nagrodę za współpracę z Fundacją Spełnionych Marzeń, wspieranie Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku oraz współpracę z Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Twarz kampanii społecznej – Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF otrzymała  nagrodę za wielkie serce dla dzieci, wieloletnie wspieranie Fundacji Ronalda McDonalda oraz za działania na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Darczyńca organizacji społecznej – Piotr Kupicha, otrzymał nagrodę za hojne wspieranie hospicjum Cordis w Mysłowicach, przekazanie dochodu z koncertu urodzinowego na program „Krok nadziei” oraz za współpracę z Fundacją FAKTU. Zaangażowanie w program społeczny – Jerzy Dudek, Ambasador Stowarzyszenia WIOSNA, otrzymał nagrodę za skuteczną pomoc w promowaniu mądrej i szlachetnej pomocy oraz pełne oddanie i zaangażowanie w projekt Szlachetna Paczka. Własna działalność społeczna – Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji „Akogo?”, otrzymała nagrodę za wprowadzenie nowej jakości w leczeniu dzieci po najcięższych urazach mózgu oraz za stworzenie kliniki „Budzik”. Specjalną Nagrodę Kapituły – Honorową Gwiazdę Dobroczynności za ponad dziesięcioletnią działalność społeczną otrzymała założycielka i prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam” Bożena Walter.

W II edycji konkursu głosami internautów zwyciężyli w kategorii: Zaangażowanie w program społeczny – Dorota Rabczewska – DODA,  otrzymała nagrodę za konsekwentne i skuteczne propagowanie dawstwa szpiku w Polsce i działalność na rzecz osób cierpiących na nowotwór krwi.w kategorii Twarz kampanii społecznej – Jolanta Kwaśniewska, założycielka i Prezes Fundacji „Porozumienie bez barier”, otrzymała nagrodę za udział w Kampanii AVON kontra Przemoc i pomoc ofiarom przemocy domowej. W kategorii Wolontariusz – Małgorzata Kożuchowska, otrzymała nagrodę za spełnianie dziecięcych marzeń i aktywną działalność w Fundacji MAM MARZENIE. w kategorii: Darczyńca organizacji społecznej – Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, otrzymała nagrodę za oddanie i walkę o uśmiech na twarzach dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.  A w kategorii Własna działalność społeczna – Anna Dymna, założycielka i Prezes Fundacji „Mimo wszystko”, otrzymała nagrodę za wieloletnią pomoc, ogrom ciepła i działania na rzecz niepełnosprawnych. Specjalną Nagrodę Kapituły – Honorową Gwiazdę Dobroczynności za ponad dwudziestoletnią, aktywną działalność społeczną na wielu polach otrzymała Agata Młynarska. Kapituła postanowiła także przyznać Małą Gwiazdkę Dobroczynności. Statuetkę otrzymała 11-letnia Basia Pacaj, która mimo młodego wieku i ciężkiej choroby użyczając swojego wizerunku, aktywnie wspiera Fundację Gajusz.

A w I edycji konkursu „Gwiazd Dobroczynności” w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Wolontariusz – Katarzyna Rogowiec, otrzymała nagrodę za pokazanie, że każdy powinien walczyć o swoje marzenia. Darczyńca organizacji społecznej – Ryszard Rynkowski, otrzymał nagrodę za wieloletnią pomoc uzdolnionej muzycznie młodzieży z regionu Elbląga. Zaangażowanie w program społeczny – Olivier Janiak, otrzymał nagrodę za zaangażowanie w program społeczny „STOP bosym stopom”. Twarz kampanii społecznej – Ewelina Flinta, otrzymała nagrodę za promowanie ekologii i ekologicznego stylu życia. Własna działalność społeczna – Ewa Gorzelak-Dziduch, otrzymała nagrodę za pomoc dzieciom walczącym z nowotworami. Specjalną Nagrodę Kapituły – Honorową Gwiazdę Dobroczynności za aktywną działalność społeczną na wielu polach otrzymał – Krzysztof Hołowczyc.

W tym roku z pośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu w składzie: Pan Paweł Łukasiak, Jerzy Karwelis, Jerzy Koźmiński, Monika Krokiewicz, Anna Maruszeczko, Ewa Miszczak, Edward Miszczak, Agata Młynarska, Piotr Pawłowski, Anna Popek, Nina Terentiew oraz Elżbieta Zającówna do internetowego głosowania wytypowała po pięć gwiazd w każdej z kategorii i tak w kategorii Wolontariusz nominowani to: Zespół VOLVER, Anna Cieślak, Ryszard Andrzejewski „PEJA”, Michał Piróg i Grażyna Wolszczak, w kategori Darczyńca organizacji społecznej: Dorota Gardias, Agnieszka Cegielska, Zespół Dziewczyny, Katarzyna Cichopek i  Natalia Kukulska, w kategorii  Twarz kampanii społecznej: Anna Dereszowska, Magdalena Różczka, Drużyna Krewniacy, Bartosz Topa i Szymon Majewski W kategorii Zaangażowanie w program społeczny: Martyna Wojciechowska, Marcin Daniec, Olga Bończyk, Beata Tyszkiewicz i  Alicja Węgorzewska a w kategori Własna działalność społeczna: Dariusz Michalczewski, Marcin Gortat, Andrzej Brandstatter, Marek Kamiński i Jan Nowicki.

– Gwiazdy, które interesują się losem potrzebujących i kierują do nich pomocną dłoń mogą stać się dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania. Dlatego razem promujmy społecznie zaangażowanych artystów, sportowców oraz osobowości medialne! Zapraszamy do głosowania na Finalistów Konkursu. Kapituła Konkursu już wybrała 25 dobroczynnych Gwiazd. Teraz od Ciebie zależy, kto zostanie Gwiazdą Dobroczynności! Wystarczy wejść na stronę serwisu konkursu, aby jednym kliknięciem wybrać swojego kandydata www.gwiazdydobroczynnosci.pl – mówi Katarzyna Skawińska z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Gala Finałowa konkursu odbędzie się w dniu 19 stycznia 2013 r w Warszawie, podczas Balu Charytatywnego Gwiazdy Dobroczynności.

 Robert Stępiński
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj