Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | środa, 21 mar, 2012 | komentarze 2

Hotspot w Mosinie

20 marca 2012 burmistrz Gminy Mosina – Zofia Springer oraz Dyrektor ds. inwestycji firmy TESAT Sp. z o.o. z Poznania, Jacek Trzciołek podpisali umowę na mocy której w Mosinie zostanie uruchomiony hotspot (dostępny publicznie i co najważniejsze darmowy punkt dostępu do Internetu realizowany w technologii bezprzewodowej (WiFi).

Gmina zarówno za instalację jak i późniejszą eksploatację nie będzie ponosić żadnych kosztów, z wyjątkiem samego udostępnienia nieruchomości celem umieszczenia niezbędnych urządzeń, w szczególności anten nadawczo-odbiorczych – wszelkie koszty, na mocy umowy, zobowiązała się ponosić Firma TESAT.

Sygnał internetowy zostanie udostępniony bezpłatnie głównie na terenie pl. 20 Października oraz na terenie samego Urzędu. Dostęp do Internetu będzie zapewniony z prędkością nominalną nieprzekraczającą 2 Mb/s z koniecznością ponownego logowania co jedną godzinę.  Po podpisaniu umowy Firma TESAT zobowiązała się do niezwłocznego przystąpienia do prac instalacyjnych, tak więc faktyczne uruchomienie hotspota powinno nastąpić na przełomie kwietnia i maja br.

Źródło:mosina.pl

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • pavlo12
    środa, 21 mar, 2012, 19:40:08 |

    i tego własnie Mosinie brakowało!

  • eryk
    sobota, 24 mar, 2012, 13:09:45 |

    Beda nastepne anteny. Ciekawe gdzie??

Skomentuj