Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 8 kwi, 2012 | 1 Komentarz

Darmowe surfowanie po sieci – Hotspot

W Mosinie, na Rynku zostanie uruchomiony hotspot, 20 marca br. gmina podpisała umowę z firmą TESAT, która poniesie wszelkie koszty związane z tym przedsięwzięciem. Hotspot, czyli darmowy punkt dostępu do Internetu realizowany będzie w technologii bezprzewodowej (WiFi) i swym zasięgiem obejmie teren Rynku.

Hotspot w Mosinie

Będzie z niego można skorzystać także w budynku Urzędu Miasta. Za wszystko płaci TESAT, Mosina udostępnia jedynie pomieszczenie, w którym zostaną zainstalowane urządzenia do przekazywania sygnału internetowego.

Dostęp do Internetu będzie bezpłatny z koniecznością ponownego logowania co godzinę. Oznacza to, że internauta siedząc np. na ławce na placu będzie mógł surfować po sieci przez godzinę. Potem zostanie rozłączony i będzie musiał zalogować się ponownie. Uruchomienie hotspota planowane jest na przełomie kwietnia i maja br.

Umowę 20 marca 2012 roku podpisała Zofia Springer, burmistrz Mosiny oraz Jacek Trzciołek, dyrektor ds. inwestycji firmy TESAT. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

Skomentuj