Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 8 paź, 2012 |

Wyjątkowi jubilaci z Daszewic

Niewiele par ma to szczęście, aby świętować 69. rocznicę ślubu. W gminie Mosina jest tylko jedna taka para – państwo Zofia i Witold Jóźwiakowie z Daszewic, którzy 22 września 2012 r. obchodzili właśnie jubileusz 69-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Szacowni jubilaci przysięgę małżeńską złożyli blisko siedemdziesiąt lat temu, w Jabłonnej. Pani Zofia miała wtedy siedemnaście lat, a pan Witold dwadzieścia cztery. Jak zapewniają oboje zawsze lubili kontakt z ludźmi, a ich praca zawodowa stwarzała ku temu wiele okazji. Pan Witold jest stałym czytelnikiem Głosu Wielkopolskiego, w latach 1947-1953 pracował w nim m.in. jako redaktor techniczny.

Szacowni jubilaci wychowali troje dzieci. Doczekali się też pięciorga wnucząt oraz trójki prawnucząt. Małżonkowie, których cechuje niesamowite poczucie humoru, zgodnie podkreślają, że receptą na tak długoletni związek jest umiejętność ustępstw względem siebie.

Jubilatom gratulujemy tak wspaniałej rocznicy i życzymy przeżycia w szczęściu i zdrowiu jeszcze wielu pięknych chwil.

Jubilatów w przeddzień rocznicy, odwiedzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mosinie, składając na ich ręce piękny bukiet kwiatów, upominek i list gratulacyjny. Odśpiewano „Sto lat”, był oczywiście tort i były wspomnienia. (um)

Zofia i Witold Jóźwiakowie z Daszewic

Zofia i Witold Jóźwiakowie z Daszewic

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj