Elżbieta Bylczyńska | poniedziałek, 16 Kwi, 2012 |

Wyjść wieczorem do kina

Bardzo bym chciał, żeby to kino utrzymało się w Mosinie. Prowadzą je młodzi, ambitni ludzie z dużą wiedzą, otwarci na sugestie – Kinga Jeziorska i Bartosz Grzechowiak. Bilety są niedrogie a warunki świetne. Dla mnie pójście do kina to jest odpoczynek i zupełnie inne spędzenie wolnego czasu. W ciszy, ze świadomością, że mogę się całkiem wyłączyć, że nie jest to telewizor (video) i nie mogę zrobić przerwy, bo dzwoni, np. służbowy telefon. Jest to czas tylko dla mnie i bardzo mi to odpowiada i relaksuje”.

Kino Koneser w Mosinie

[singlepic id=473 w=320 h=240 float=left]Na temat kina „Koneser” przy Pl. 20 Października 21, które działa w Mosinie już od kilku miesięcy można usłyszeć: świetna inicjatywa, bardzo nam się podoba, profesjonalnie prowadzone, fajnie jest wyjść z domu do kina i nie jest to już żadna wyprawa do Poznania.

Skąd wziął się pomysł na kino w Mosinie?

– Z chęci realizacji swoich pasji, choć jak każde przedsięwzięcie gospodarcze prowadzenie kina musi być opłacalne. Na razie jednak jest kiepsko. Mamy za mało w Mosinie kinomanów, wyjaśnia Bartosz Grzechowiak. – Z drugiej strony, gdyby koszty były mniejsze (przede wszystkim dzierżawy), bilety byłyby tańsze i być może ludzie częściej by tutaj zaglądali.

Repertuar

Repertuar jest dobierany starannie, kładziemy nacisk na filmy dobre – klasyczne, dla dzieci i młodzieży, na dobrą jakość odbioru, po prostu chcemy, żeby nasi goście smakowali kulturę. Dajemy też klientom możliwość wyboru filmu.

[singlepic id=472 w=320 h=240 float=left]Czy jest szansa, że mosińskie kino „przeżyje”?

Właściciele mają duże wątpliwości. Na razie działalność jest nieopłacalna. Szkoda. Imponująca jest chęć działania tych młodych osób, wiara, że można prowadzić własną firmę w kraju, który ma 14 procent bezrobocia. Oby kulturowe zmiany nie okazały się bezlitosne dla nich i nie wygrała domowa filmoteka i brak zainteresowania dobrymi filmami.

A może byłaby to okazja dla osób samotnych do nawiązania sympatycznych znajomości? Przecież to kino, a raczej grupę koneserów mogą stworzyć sami mieszkańcy Mosiny i Puszczykowa…

Kino jest czynne codziennie, w środę bilety kosztują 5 zł, w pozostałe dni 15 zł.

W dniach od 11.04 do 30.04 bilety będą kosztować 5 zł dla wszystkich, łącznie z weekendami.

www.kinokoneser.pl

Tel. 728 928 279

E.B.

[singlepic id=474 w=320 h=240 float=center]

Tą stronę wyszukiwano za pomocą słów:

  • kino mosina
  • kino koneser
  • repertuar kina
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.9/10 (Głosujących: 25)
Wyjść wieczorem do kina, 8.9 out of 10 based on 25 ratings

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej (lata 2007-2016)

Skomentuj