Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Elżbieta Bylczyńska | poniedziałek, 16 kwi, 2012 |

Wyjść wieczorem do kina

„Bardzo bym chciał, żeby to kino utrzymało się w Mosinie. Prowadzą je młodzi, ambitni ludzie z dużą wiedzą, otwarci na sugestie – Kinga Jeziorska i Bartosz Grzechowiak. Bilety są niedrogie a warunki świetne. Dla mnie pójście do kina to jest odpoczynek i zupełnie inne spędzenie wolnego czasu. W ciszy, ze świadomością, że mogę się całkiem wyłączyć, że nie jest to telewizor (video) i nie mogę zrobić przerwy, bo dzwoni, np. służbowy telefon. Jest to czas tylko dla mnie i bardzo mi to odpowiada i relaksuje”.

Kino Koneser w Mosinie

Na temat kina „Koneser” przy Pl. 20 Października 21, które działa w Mosinie już od kilku miesięcy można usłyszeć: świetna inicjatywa, bardzo nam się podoba, profesjonalnie prowadzone, fajnie jest wyjść z domu do kina i nie jest to już żadna wyprawa do Poznania.

Skąd wziął się pomysł na kino w Mosinie?

– Z chęci realizacji swoich pasji, choć jak każde przedsięwzięcie gospodarcze prowadzenie kina musi być opłacalne. Na razie jednak jest kiepsko. Mamy za mało w Mosinie kinomanów, wyjaśnia Bartosz Grzechowiak. – Z drugiej strony, gdyby koszty były mniejsze (przede wszystkim dzierżawy), bilety byłyby tańsze i być może ludzie częściej by tutaj zaglądali.

Repertuar

Repertuar jest dobierany starannie, kładziemy nacisk na filmy dobre – klasyczne, dla dzieci i młodzieży, na dobrą jakość odbioru, po prostu chcemy, żeby nasi goście smakowali kulturę. Dajemy też klientom możliwość wyboru filmu.

Czy jest szansa, że mosińskie kino „przeżyje”?

Właściciele mają duże wątpliwości. Na razie działalność jest nieopłacalna. Szkoda. Imponująca jest chęć działania tych młodych osób, wiara, że można prowadzić własną firmę w kraju, który ma 14 procent bezrobocia. Oby kulturowe zmiany nie okazały się bezlitosne dla nich i nie wygrała domowa filmoteka i brak zainteresowania dobrymi filmami.

A może byłaby to okazja dla osób samotnych do nawiązania sympatycznych znajomości? Przecież to kino, a raczej grupę koneserów mogą stworzyć sami mieszkańcy Mosiny i Puszczykowa…

Kino jest czynne codziennie, w środę bilety kosztują 5 zł, w pozostałe dni 15 zł.

W dniach od 11.04 do 30.04 bilety będą kosztować 5 zł dla wszystkich, łącznie z weekendami.

Kino

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Skomentuj