Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | wtorek, 10 lip, 2012 |

Licheń. Piknik z mamą i tatą przed bazyliką

Piknik z mamą i tatą, czyli Licheńskie Spotkania Rodzin, jest plenerowym spotkaniem organizowanym w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu od kilku lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 26 sierpnia na placu przed licheńską bazyliką pojawią się bajkowi szczudlarze, w niebo zostanie wypuszczona cała masa balonów, a dla najmłodszych przewidziano liczne konkursy i niespodzianki.

Piknik z mamą i tatą w Licheniu

Każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji do Lichenia przyjeżdżają całe rodziny. Tego dnia na placu przed bazyliką dziesiątki dzieci spędza beztrosko czas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Podczas pikniku dzieci uczestniczą w przygotowanych specjalnie na tę okazję zabawach, grach i konkurencjach sprawnościowych. W latach ubiegłych dla najmłodszych zagrali m. in. Arka Nowego oraz Joszko Broda:

„Dzieci często doświadczają braku kontaktu z rodzicami. Dorośli, zagonieni przez pracę, przez życie, nie mają czasu na wspólne bycie ze sobą i dziećmi. Nasze spotkanie nazwaliśmy piknik z mamą i tatą. Chcemy zaprosić całe rodziny, by zachęcić je do wspólnej zabawy, do bycia razem.” – powiedział ks. Piotr Kieniewicz, v-ce dyr. Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, organizator spotkania.

Rodzina domem Boga

Tradycyjnie tego dnia dzieci wezmą udział w specjalnej Mszy św., której przewodniczył będzie bp Antonii Długosz z Częstochowy. W trakcie homilii „biskup od dzieci”, jak powszechnie jest nazywany, w niezwykle obrazowy i dowcipny sposób przedstawia biblijne zagadnienia dzięki czemu dzieci pojmują ich znaczenie i chętnie uczestniczą we Mszy św.  Na zakończenie bp Długosz udzieli dzieciom indywidualnego błogosławieństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego poprzez  nałożenie rąk na głowę.

Hasłem tegorocznego pikniku jest Rodzina domem Boga. Jak dodaje ks. Kieniewicz „Bóg chce być częścią, fundamentem życia każdego człowieka. Chce być źródłem miłości w rodzinie. Zaprośmy go do naszych domów, do życia, do pracy i do odpoczynku”.

Podczas pikniku, który rozpocznie się w niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 13:00 na placu przed licheńską bazyliką, przewidziana jest także zabawa w podchody rodzinne. Zwycięska rodzina będzie mogła spędzić weekend w Zakopanem, gdyż podróż do zimowej stolicy Polski jest główną nagrodą w zabawie.

Tego dnia zostanie także rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Wakacje z rodziną”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie na adres Sanktuarium zdjęcia, które będzie spełniało dwa podstawowe kryteria – zostanie wykonane podczas wakacyjnych wojaży a jego tematem przewodnim będzie rodzina.

Zwieńczeniem pikniku będzie wypuszczenie w niebo kilkuset kolorowych balonów.

Szczegółowe  informacje o konkursie fotograficznym, jak i o samym pikniku, można uzyskać odwiedzając stronę internetową licheńskiego sanktuarium www.lichen.pl lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 63 270 81 63.

Tegoroczny „Piknik z mamą i tatą w Licheniu” odbędzie się po raz czwarty. Jego organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Robert Adamczyk

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj