Redakcja GMP | poniedziałek, 12 Mar, 2012 |

Lokalni przedsiębiorcy współpracują z SOSW w Mosinie

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie Bożena Mazur dokonała uroczystego otwarcia działań w ramach nowego projektu pod nazwą „Praktycznie gotowi do pracy – program rozwojowy SOSW w Mosinie i ZS im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Lokalni przedsiębiorcy Mosina

[singlepic id=407 w=320 h=240 float=left]Beneficjentem projektu jest Powiat Poznański. Projekt ma na celu kompleksowe przygotowanie uczniów obu placówek do wejścia na rynek pracy oraz podniesienie, jakości procesu kształcenia, poprzez realizację programów rozwojowych Zespołu Szkół w Bolechowie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym realizacja projektu zakłada objęcie wsparciem 15 uczniów i uczennic, a także współpracę z przedsiębiorcami w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla wszystkich uczestników w nowoczesnej formie z asystentem osoby niepełnosprawnej.

Spośród lokalnych przedsiębiorców do udziału w projekcie udało się pozyskać takie zakłady pracy, jak: Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych – LIMARO w Mosinie, LAKE HOTEL w Dymaczewie, Wydawnictwo i Drukarnię UNI- DRUK w Luboniu, Delikatesy ARTURO w Puszczykowie, Sklep Spożywczo -Przemysłowy Anna Pokornowska w Mosinie, Restaurację „Dworek Biesiadny” w Radzewicach, oraz Zespół Szkół Zawodowych im. A. Wodziczki w Mosinie.

Na spotkanie przybyli: wicestarosta Tomasz Łubiński, wiceburmistrz Mosiny Waldemar Krzyżanowski, kierownik referatu oświaty Małgorzata Kasprzyk, przedstawiciel Gminnego Centrum Informacji w Mosinie Karolina Adamczyk, oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Poznaniu Mariusz Hałas.

Podczas spotkania obecni byli także uczniowie i nauczyciele zgłaszający chęć udziału w projekcie oraz rodzice uczniów.

Realizacja projektu, o czym mówiła Dyrektor Bożena Mazur, doprowadzi do rozszerzenia oferty edukacyjnej placówki, co pozwoli uzupełnić zakres kwalifikacji zawodowych uczniów i wpłynie na ich atrakcyjność na rynku pracy.

Wicestarosta Tomasz Łubiński, wskazał na korzyści płynące z projektu, dziękował również zakładom pracy za zaangażowanie i współpracę z SOSW w Mosinie, a także zachęcał do wzięcia udziału w realizacji projektu.

Jest to już kolejny projekt, realizowany w SOSW w Mosinie mający na celu wspieranie uczniów, poprzez wyposażenie ich w odpowiednie umiejętności stwarzające szansę na znalezienie zatrudnienia i podjęcie w przyszłości pracy.

Ewa Malinowska, SOSW w Mosinie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 4.5/10 (Głosujących: 60)
Lokalni przedsiębiorcy współpracują z SOSW w Mosinie, 4.5 out of 10 based on 60 ratings
Napisano przez Redakcja GMP Posted in Lokalni przedsiębiorcy

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj