Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 12 lip, 2012 |

Cross Country – Mosina 2012 relacja

IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Kolarstwie Górskim Cross Country – Mosina 2012, 1 lipca 2012r. (niedziela), godz. 9.30 – 17.00

Cross Country – Mosina 2012

Idealny sposób na aktywne spędzenie niedzieli na świeżym powietrzu wybrali wszyscy sympatycy jazdy rowerem, którzy licznie stawili się w Mosinie, 1 lipca br. To właśnie na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Kolarstwie Górskim Cross Country – Mosina 2012. To kolejna impreza rowerowa w ramach cyklu FortunaThuleCup XC. Jej organizatorami był: Powiat Poznański, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Pałuki ”,GogolMTB. Partnerem imprezy była Gmina Mosina, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Wielkopolski Park Narodowy.

W ubiegłym roku w Mosinie gościliśmy ponad 400 maratończyków MTB. W tym roku zawodnicy zmierzyli się z rundą liczącą 4100 m, po bardzo urozmaiconym terenie zarówno pod względem ukształtowania, jak i walorów krajobrazowych. Odpowiedni sprzęt, technika i wytrzymałość niezbędna w bardzo gorący dzień, rekompensowały satysfakcja z wyniku na mecie oraz wrażenia, które zapewne na długo pozostaną z pamięci. Szczególnie miło zawodnicy wspominali blisko 17 metrową drewnianą wieżę widokową w Mosinie na Pożegowie, w pobliżu której przebiegała trasa rajdu. Obiekt ten stanowi doskonałe miejsce widokowe, z którego można podziwiać panoramę m.in. Poznania.

Mistrzo­stwa Powiatu Poznań­skiego w Kolar­stwie Gór­skim

W Mistrzostwach wystartowało ponad 100 uczestników z całej Polski, w tym większość profesjonalnie uprawiająca ten sport. Warto nadmienić, że Mosinę odwiedzili też zawodnicy z Kaliningradu, którzy zajęli miejsca na podium. Kobiety i mężczyźni rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych. Mimo, iż startowało wielu profesjonalistów, których nazwiska są doskonale znane w świecie rowerowym to na trasę mógł wjechać każdy, niezależnie od wieku. Należało tylko spełnić wymogi regulaminu, być wyposażonym w rower i kask, no i mieć zapał. Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami, które prowadzili harcerze oraz pracownicy OSIR w Mosinie. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw mieli okazję uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych Gminy Mosina, Powiatu Poznańskiego oraz WPN na specjalnie przygotowanych stoiskach promocyjnych. Na liderów – zwycięzców Mistrzostw czekały zaś atrakcyjne nagrody.

Mistrzostwa nie odbyłyby się dzięki wsparciu wielu osób i instytucji, które aktywnie włączyły się w ich przygotowanie, za co Organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Dziękujemy w sposób szczególny służbom porządkowym – Straży Miejskiej w Mosinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinie oraz Jednostkom OSP z Gminy Mosina i ratownikom przedmedycznym z Sekcji Ratowników Drogowych działających przy AW Mosina oraz wszystkim osobom, dzięki którym w sposób bezpieczny udało się przeprowadzić całe Mistrzostwa.

Karolina Adamczyk
Urząd Miejski w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj