Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 21 lut, 2012 |

Dni Artystyczne z Gitarą 2012

Druga połowa kwietnia w Mosinie to kolejne gitarowe święto.

Dni Artystyczne z Gitarą 2012

Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą mają już sześć lat! Najnowsza edycja będzie obfitowała w niezwykłe muzyczne wydarzenia: całkowicie bezpłatne warsztaty prowadzone przez najlepszych gitarzystów w Polsce, koncerty gwiazd rodzimej sceny muzycznej, wystawę muzycznych plakatów, prezentacje instrumentów, prezentacje filmów o tematyce gitarowej i sławny już klub gitary, który spowija niesamowita atmosfera jamowania do późnych godzin nocnych, razem z gwiazdami wieczoru.

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą to nie komercyjne przedsięwzięcie, tworzone przez Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińskie Towarzystwo Gitarowe – skupiające pasjonatów gitary i ludzi, którzy z chęcią poświęcają swój wolny czas na tworzenie jedynej w swoim rodzaju imprezy w Wielkopolsce.

20 kwietnia na mosińskiej scenie zagoszczą światowej sławy muzycy: Marek Napiórkowski – jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich gitarzystów jazzowych, zagrał już na przeszło 100 płytach różnych artystów, a także Robert Kubiszyn – równie uznany basista i kontrabasista, który wziął udział już w ponad 80 projektach płytowych. Towarzyszyć im będzie nie kto inny, jak znakomity perkusista Cezary Konrad, który wraz z wyżej wymienionymi, tworzy zespół KonKubiNap. O godzinie 18:00 nastąpi otwarcie Ogólnopolskich Dni Artystycznych oraz wystawy plakatów.

21 kwietnia wystąpi niesamowity skład, który podbił serca tysięcy fanów w całej Polsce i zawojował wiele list przebojów. Uważani są za jedną z najlepszych warsztatowo i muzycznie grup popowych w kraju – POLUZJANCI. W skład zespołu wchodzą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Piotr Żaczek – basista, który gościł już w Mosinie na IV edycji ODAzG, kiedy to wystąpił ze składem MUTRU, a także znany również Mosińskiej Publiczności perkusista Robert Luty; na gitarze zagra Przemysław Maciołek, natomiast klawisze obsługiwać będą Marcin Górny oraz Grzegorz Jabłoński. Tę niesamowitą muzyczną postać ukoronuje swoim rewelacyjnym głosem, charyzmatyczny wokalista Kuba Badach.

W niedzielę 22 kwietnia, będziemy mieli okazję wysłuchać koncertowego duetu, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Życiowi partnerzy zarówno na scenie jak i w życiu – Anita Lipnicka i John Porter. Ich pierwszy wspólny album, „Nieprzyzwoite piosenki” (2003), spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i zdobyła status platynowej płyty. Zdobyła też Fryderyka w kategorii Album Roku Pop, a singel „Bones of Love” został ogromnym przebojem. Jesienią 2005 roku wydany został drugi album duetu, Inside Story, który powtórzył sukces poprzedniej płyty.

Przed występem Anity i Johna, będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu gitarzysty klasycznego Michała Stanikowskiego, polskiego muzyka, na stałe mieszkającego w Niemczech.

W sobotę swoje wyśmienite umiejętności warsztatowe zaprezentują Marek Napiórkowski (gitara), Robert Kubiszyn (gitara basowa) oraz Michał Stanikowski (gitara klasyczna). Wszystkim gitarzystom, którzy chcieliby skorzystać z wiedzy i doświadczenia mistrzów, przypominamy, że warsztaty są całkowicie bezpłatne!

Podobnie jak w zeszłym roku, gościem specjalnym imprezy będzie Dionizy Piątkowski – największy polski autorytet muzyki jazzowej, organizator cyklu koncertów najwybitniejszych gwiazd światowego jazzu – ERA JAZZU.

Od 20 – 22 kwietnia będzie można oglądać wystawę Jerzego Reicha „MUZYKA NA PLAKACIE”, wspomagać ją będzie Robert Ratajczak, dziennikarz radia JazzRadio.fm. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 w Mosińskim Ośrodku Kultury.

Piotr Mikołajczak

VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą

VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą

VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą

VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą

VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą

VI Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj