Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 5 sie, 2012 | komentarzy 5

Remont mostu na Kanale Mosińskim

6 sierpnia w Mosinie rozpocznie się przebudowa mostu przez Kanał Mosiński (ulica Mostowa)w ciągu drogi powiatowej nr 2463P. W związku z tym przez 6 tygodni będą obowiązywały objazdy. Oznacza to, że kierowcy jadący od strony Poznania przez rondo Budzyń nie będą mogli jechać na wprost.

Remont tego obiektu był niezbędny ze względu na zły stan techniczny (m.in. zniszczona izolacja). Dalsze zwlekanie z remontem mogłoby doprowadzić do konieczności zburzenia mostu.

Objazdy

 Na czas prac wytyczono dwa objazdy – tzw. lokalny dla – dla pojazdów do 2,5 tony oraz dla pozostałych pojazdów.

Objazd dla aut do 2,5 tony dopuszcza ruch na ulicach: Mostowej, Wawrzyniaka, Niezłomnych, Placu 20 Października, Poznańskiej. Kierowcy takich pojazdów (jadący w stronę Śremu i Czempinia) dojeżdżający do ronda od strony Poznania powinni skręcić w lewo i dalej poruszać się ulicami: Krotowskiego, Niezłomnych i ulicą Wawrzyniaka dostać się do ul. Śremskiej. Dalej ruch odbywa się jak przed remontem. Dopuszczenie w ruchu lokalnym pojazdów tylko do 2,5 tony spowodowane jest tym, że na ul. Niezłomnych znajduje się most  na którym obowiązuje ograniczenie w ruchu pojazdów do 2,5 tony.

Natomiast kierowcy jadący ul. Śremską w stronę Poznania muszą na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Wawrzyniaka i Leszczyńska skręcić w prawo w ul. Wawrzyniaka. Dalej objazd poprowadzony jest ul. Niezłomnych i Poznańską, z której wyjeżdża się na Szosę Poznańską prowadzącą do Poznania.

Aby wyeliminować ruch cięższych pojazdów, przez ten most, na terenie miasta zostaną ustawione bramki uniemożliwiające wjazd pojazdów wyższych niż 3 metry (rozwiązanie podobne do stosowanych przed tunelami i wiaduktami). Bramki zostaną ustawione na ulicy Niezłomnych i Do Kanału Mosińskiego przy wlocie ul. Grabarskiej. Bramki mają zatrzymać kierowców pojazdów innych niż osobowe, którzy próbowaliby jechać niezgodnie z zaleceniami znaków drogowych.

Ze względu na spodziewaną zmianę struktury kierunkowej ruchu na skrzyżowaniu ul. Wawrzyniaka i ul. Niezłomnych zaprojektowano zmianę pierwszeństwa przejazdu. Podczas remontu mostu pierwszeństwo przejazdu będą mieli kierowcy znajdujących się na trasie objazdu.

Drugi objazd tzw. ogólny – dedykowany pojazdom ciężarowym (oczywiście mogą nim poruszać się także auta osobowe) poprowadzony jest z Ronda Budzyń w prawo:  przez Krosinko, Piechanin do Czempinia.

Tablice z informacjami o objazdach będą ustawione w Mosinie oraz we wszystkich miejscowościach, przez które poprowadzony będzie objazd dla pojazdów ciężarowych.

Zobacz też:

Linia 651 – zmiana trasy i rozkładu jazdy

Most nad Kanałem Mosińskim na ulicy Mostowej w Mosinie

Most nad Kanałem Mosińskim na ulicy Mostowej w Mosinie

Mosina ulica Mostowa

Mosina ulica Mostowa

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • rowerem
  piątek, 3 sie, 2012, 7:10:43 |

  trza będzie się na rower przerzucic

 • Bartex
  niedziela, 5 sie, 2012, 19:55:30 |

  A to przez pecna nowinki i krosno nie będzie można jechać tirami i innymi dostawczymi ?

 • Bogdan
  niedziela, 5 sie, 2012, 20:46:59 |

  wyglada na to ze nie, przez most nie przejedziesz

Skomentuj