Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | niedziela, 5 sie, 2012 | komentarzy 5

Remont mostu na Kanale Mosińskim

6 sierpnia w Mosinie rozpocznie się przebudowa mostu przez Kanał Mosiński w ciągu drogi powiatowej nr 2463P. W związku z tym przez 6 tygodni będą obowiązywały objazdy. Oznacza to, że kierowcy jadący od strony Poznania przez rondo Budzyń nie będą mogli jechać na wprost.

Mosina – remont mostu

Remont tego obiektu był niezbędny ze względu na zły stan techniczny (m.in. zniszczona izolacja). Dalsze zwlekanie z remontem mogłoby doprowadzić do konieczności zburzenia mostu.

Objazdy

 Na czas prac wytyczono dwa objazdy – tzw. lokalny dla – dla pojazdów do 2,5 tony oraz dla pozostałych pojazdów.

Objazd dla aut do 2,5 tony dopuszcza ruch na ulicach: Mostowej, Wawrzyniaka, Niezłomnych, Placu 20 Października, Poznańskiej. Kierowcy takich pojazdów (jadący w stronę Śremu i Czempinia) dojeżdżający do ronda od strony Poznania powinni skręcić w lewo i dalej poruszać się ulicami: Krotowskiego, Niezłomnych i ulicą Wawrzyniaka dostać się do ul. Śremskiej. Dalej ruch odbywa się jak przed remontem. Dopuszczenie w ruchu lokalnym pojazdów tylko do 2,5 tony spowodowane jest tym, że na ul. Niezłomnych znajduje się most  na którym obowiązuje ograniczenie w ruchu pojazdów do 2,5 tony.

Natomiast kierowcy jadący ul. Śremską w stronę Poznania muszą na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Wawrzyniaka i Leszczyńska skręcić w prawo w ul. Wawrzyniaka. Dalej objazd poprowadzony jest ul. Niezłomnych i Poznańską, z której wyjeżdża się na Szosę Poznańską prowadzącą do Poznania.

Aby wyeliminować ruch cięższych pojazdów, przez ten most, na terenie miasta zostaną ustawione bramki uniemożliwiające wjazd pojazdów wyższych niż 3 metry (rozwiązanie podobne do stosowanych przed tunelami i wiaduktami). Bramki zostaną ustawione na ulicy Niezłomnych i Do Kanału Mosińskiego przy wlocie ul. Grabarskiej. Bramki mają zatrzymać kierowców pojazdów innych niż osobowe, którzy próbowaliby jechać niezgodnie z zaleceniami znaków drogowych.

Ze względu na spodziewaną zmianę struktury kierunkowej ruchu na skrzyżowaniu ul. Wawrzyniaka i ul. Niezłomnych zaprojektowano zmianę pierwszeństwa przejazdu. Podczas remontu mostu pierwszeństwo przejazdu będą mieli kierowcy znajdujących się na trasie objazdu.

Drugi objazd tzw. ogólny – dedykowany pojazdom ciężarowym (oczywiście mogą nim poruszać się także auta osobowe) poprowadzony jest z Ronda Budzyń w prawo:  przez Krosinko, Piechanin do Czempinia.

Tablice z informacjami o objazdach będą ustawione w Mosinie oraz we wszystkich miejscowościach, przez które poprowadzony będzie objazd dla pojazdów ciężarowych.

Zobacz też:

Linia 651 – zmiana trasy i rozkładu jazdy

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.1/10 (Głosujących: 14)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • rowerem
  piątek, 3 sie, 2012, 7:10:43 |

  trza będzie się na rower przerzucic

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)
 • Bartex
  niedziela, 5 sie, 2012, 19:55:30 |

  A to przez pecna nowinki i krosno nie będzie można jechać tirami i innymi dostawczymi ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)
 • Bogdan
  niedziela, 5 sie, 2012, 20:46:59 |

  wyglada na to ze nie, przez most nie przejedziesz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Popularność: 0 (Głosujących: 0)

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo