Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 14 lut, 2012 |

Niech żyje bal!

Karnawał trwa w najlepsze! Bal kostiumowy jest obowiązkową pozycją w kalendarzu każdego dziecka. W jaki sposób zorganizować ten dzień by na długo pozostał w jego pamięci?

Bal kostiumowy

Impreza karnawałowa dla maluchów to prawdziwe wyzwanie. Dzieci szybko się nudzą,  więc jej organizacja wymaga od nas dużej kreatywności. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie naszych pociech w przygotowania. Wspólnie możemy wykonać stój balowy, udekorować salę, a nawet przyrządzić przekąski.

Kostium to podstawa

Dzieci uwielbiają bale przebierańców, ponieważ jest to jedyna okazja w ciągu roku by wcielić się w postać ulubionego bohatera. – Czasy księżniczek, wróżek, Indian czy marynarzy powoli przemijają. Rosnącym powodzeniem cieszą się natomiast imprezy tematyczne,  np. świat zwierząt – mówi Katarzyna Nowogórska z Helen Doron Early English, zajmującego się naturalną metodą nauczania języka angielskiego dla dzieci. – Utrzymanie jednej konwencji balu ułatwi nam przygotowanie scenariusza. Dobrym pomysłem będą także tematyczne zabawy edukacyjne – dodaje.

Inspiracji możemy szukać wszędzie. Jednak prawdziwą radość naszym pociechom sprawi kostium przygotowany wspólnie z mamą lub tatą. Projektując przebranie warto pamiętać by był ono wygodne i nie krępowało ruchów dziecka podczas tańców i zabaw. Zanim przystąpimy do realizacji pomysłu zbierzmy wszystko co jest nam potrzebne. Gdzie ich szukać? Złote lub połyskujące materiały znajdziemy w okolicznych second hand’ach lub sklepach z tkaninami, natomiast dodatki i ozdoby w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach. Z tektury możemy przygotować maskę, którą maluch chętnie ozdobi według własnego uznania kolorowymi pisakami lub wycinankami. Innym rozwiązaniem będą farby przeznaczone do malowania twarzy, należy jednak uważać by były one bezpieczne dla jego delikatnej skóry. Jeśli brakuje nam czasu na wykonanie stroju, możemy skorzystać z ofert kostiumowych, wypożyczalni lub teatru.

Czas przygotowań

Aby bal karnawałowy na długo pozostał w pamięci dzieci warto zadbać nie tylko o ciekawe przebranie malucha, ale także odpowiedni wystrój sali. Wszystkie dekoracje powinny nawiązywać do ogólnej tematyki imprezy. Zasada jest jedna – musi być kolorowo. Obowiązkowym elementem są tęczowe balony, wstążki oraz konfetti. Wzdłuż sali możemy powiesić  przygotowane wcześniej przez dzieci łańcuchy z połączonych kawałków barwnych wycinanek. Zajęcia plastyczne i techniczne są przede wszystkim czynnikiem inspirującym, który rozwija zmysł twórczy oraz wyobraźnię dziecka. Niecierpliwość maluchów wzbudzimy wręczając im na kilka dni przed imprezą specjalnie przygotowane zaproszenia, np. w formie masek lub tub wypełnionych słodyczami.

Dzieci chętnie wezmą także udział w kulinarnych przygotowaniach. Warto wykorzystać ich pomoc przy wycinaniu z ciasta form pierników oraz ich ozdabiania. Obok słodkości na karnawałowych stołach powinny znaleźć się także zdrowe przekąski – owoce lub koreczki, których przygotowanie przyniesie dużo frajdy. Skuteczną zachętą do zjedzenia posiłków,

także przez niejadków, będę kanapki o ciekawych kształtach. Na tę wyjątkową okazję możemy przygotować je np. w formie bajkowych bohaterów.

Karnawałowe szaleństwo

Scenariusz karnawałowej imprezy powinien być wypełniony wieloma atrakcjami. Dobrym pomysłem jest wytypowanie wodzireja balu, który nie pozwoli maluchom się nudzić oraz zapanuje nad ogólną dyscypliną. – Podczas tegorocznego karnawału mój syn, Piotruś bawił się na balu tematycznym. Razem z innymi uczniami chętnie poznawał kolorowe zwierzęta zamieszkujące Tęczową Krainę, oczywiście po angielsku – mówi Agnieszka, mama 6-letniego Piotrusia, który uczy się języka metodą Helen Doron.

Ciekawą formą zabawy będzie przygotowane wcześniej przedstawienie z udziałem dzieci lub konkurs piosenki. Dużo frajdy przyniesie prawdziwa widownia, którą mogą stać się zaproszeni rodzice. Nie pomińmy również muzycznego aspektu balu. Ważne jest by podczas karnawałowych szaleństw towarzyszyły dzieciom znane utwory, wówczas chętniej włączą się do wspólnych tańców. Dużą popularnością cieszą się gry zespołowe. Pamiętajmy jednak, że każdy konkurs powinien zakończyć się wręczeniem małym zwycięzcom pamiątkowych nagród.

Oryginalny pomysł na karnawał to gwarancja niezapomnianych przeżyć dla naszych dzieci. Zaangażowanie maluchów w organizację balu dodatkowo podkreśli rangę imprezy oraz podsyci ich ciekawość.

Podczas jednego balu tematycznego dziecko jest w stanie poznać:20 nazw zwierząt10 nazw kolorów

proste zwroty: I am …, you are …, this is …

Helen Doron Early English to międzynarodowa sieć szkół językowych obecna w ponad 30 krajach świata. Nauczanie w Centrach HDEE oparte jest na naturalnej metodzie  nauki opracowanej przez brytyjską lingwistkę – Helen Doron.  Bazuje na 10 następujących po sobie kursach, przeznaczonych dla dzieci od 3. miesiąca życia do 14 lat. Program umożliwia kontakt z językiem angielskim 14 razy w tygodniu oraz udział w ogólnorozwojowych zajęciach w małej grupie rówieśniczej. Uczniowie poznają od 250 do 1700 słów rocznie. Obecnie w Polsce znajduje się blisko 180 szkół. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.helendoron.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.6/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo