Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | wtorek, 16 paź, 2012 |

Nowe nawierzchnie

Drogowcy ułożyli nową nawierzchnie bitumiczną na Ulicy Piaskowej w KrośnieGmina Mosina uzyskała na budowę tej ulicy dofinansowanie z  Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli programu budowy tzw. „schetynówek”. Dzięki tym pieniądzom na 900-metrowym odcinku ulicy utwardzono nawierzchnię oraz wybudowano chodniki i ścieżkę rowerową. Pod jezdnią położono kanalizację deszczową. Całość uzupełniają miejsca na zieleń przyuliczną i oświetlenie drogowe.

Nawierzchnie w Mosinie i Krośnie

Nową nawierzchnię asfaltową zyskał także fragment ulicy Rzeczypospolitej Mosińskiej (od ulicy Mocka do Szkoły Podstawowej nr 1). W planach, (jeśli gminne finanse na to pozwolą) jest budowa chodników i wjazdów na posesje.

Roboty drogowe związane z układaniem nowej nawierzchni asfaltowej zakończono także na ulicy Skrajnej. Drogowcy uzupełnili brakujące krawężniki i wyregulowali studzienki kanalizacyjne. Podczas tych robót do kanalizacji deszczowej ułożonej pod ulicą Skrajną podłączono kolektory odprowadzające wody odpadowe z ulicy Poziomkowej i Porzeczkowej. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.4/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo