Obywatelski debiut

W sobotę 14 kwietnia mieszkańcy mosińskiego Czarnokurza uczestniczyli w otwarciu ulicy Wysokiej. W gminie Mosina nieutwardzone drogi to wielki problem, cieszy więc każdy nowy odcinek, po którym można przejechać bez wzniecania kurzu i szybciej niż 20 km na godzinę.

Ulica Wysoka w Mosinie

Najdłużej na nową nawierzchnię i chodniki czekała pani Wojciechowska, najstarsza mieszkanka ulicy Wysokiej, dlatego jej właśnie przypadł zaszczyt przecięcia wstęgi. A ponieważ w wydarzeniu uczestniczyły dzieci, zaproponowano, by w uroczystości otwarcia ulicy i cięcia wstęgi wziął także udział najmłodszy obywatel. Był nim kilkumiesięczny maluszek siedzący w wózku, któremu wręczenie nożyczek groziło katastrofą. Problem rozwiązał ks. proboszcz Edward Majka, przykładając do małych rączek duże nożyczki i przecinając wstęgę za dziecko. Dzieciaczek nie rozumiał, w czym tak naprawdę uczestniczył, ale babcia ucieszyła się, że będzie w domu pamiątka obywatelskiego zaangażowania w rodzinie …

Ksiądz proboszcz poświęcił nową ulicę i pomodlił się w intencji bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców, życząc wszystkim, aby korzystali z nowej nawierzchni rozsądnie i nie przekraczali dozwolonej prędkości. W wydarzeniu uczestniczyła burmistrz Zofia Springer, przewodniczący RM Waldemar Waligórski i przewodnicząca Osiedla Czarnokurz – Jolanta Szymczak, która przygotowała uroczystość.

Ulica Wysoka w Mosinie
Ulica Wysoka w Mosinie; źródło: Google Maps

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Sesja RM w Mosinie: Na środku Dominik Michalak, przewodniczący RM w Mosinie

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza. Czerwcowa sesja Rady Miejskiej w Mosinie

18 czerwca w Mosińskim Ośrodku Kultury odbędzie się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Mosinie. Jednym …

Dodaj komentarz