Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | sobota, 14 kw., 2012 |

Obywatelski debiut

W sobotę 14 kwietnia mieszkańcy mosińskiego Czarnokurza uczestniczyli w otwarciu ulicy Wysokiej. W gminie Mosina nieutwardzone drogi to wielki problem, cieszy więc każdy nowy odcinek, po którym można przejechać bez wzniecania kurzu i szybciej niż 20 km na godzinę.

Ulica Wysoka w Mosinie

Najdłużej na nową nawierzchnię i chodniki czekała pani Wojciechowska, najstarsza mieszkanka ulicy Wysokiej, dlatego jej właśnie przypadł zaszczyt przecięcia wstęgi. A ponieważ w wydarzeniu uczestniczyły dzieci, zaproponowano, by w uroczystości otwarcia ulicy i cięcia wstęgi wziął także udział najmłodszy obywatel. Był nim kilkumiesięczny maluszek siedzący w wózku, któremu wręczenie nożyczek groziło katastrofą. Problem rozwiązał ks. proboszcz Edward Majka, przykładając do małych rączek duże nożyczki i przecinając wstęgę za dziecko. Dzieciaczek nie rozumiał, w czym tak naprawdę uczestniczył, ale babcia ucieszyła się, że będzie w domu pamiątka obywatelskiego zaangażowania w rodzinie …

Ksiądz proboszcz poświęcił nową ulicę i pomodlił się w intencji bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców, życząc wszystkim, aby korzystali z nowej nawierzchni rozsądnie i nie przekraczali dozwolonej prędkości. W wydarzeniu uczestniczyła burmistrz Zofia Springer, przewodniczący RM Waldemar Waligórski i przewodnicząca Osiedla Czarnokurz – Jolanta Szymczak, która przygotowała uroczystość.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.9/10 (Głosujących: 13)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo