Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 19 lip, 2012 |

IV Piknik na Końskiej Polanie

W piątkowe przedpołudnie 1 czerwca  na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku odbył się, organizowany tradycyjnie na przełomie maja i czerwca przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mosinie,  „Piknik na Końskiej Polanie.”

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

Była to już czwarta z kolei piknikowa impreza zorganizowana przez nasz Ośrodek. Imprezę wsparli: Powiat Poznański, Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, K.S. Warta Poznań, Family House oraz Studio Jack – Jacek Rogalka.

Jak co roku o tej porze świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tym razem oprócz uczniów naszego Ośrodka na piknik przybyły zaproszone przez SOSW dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie: klasa  2 „b” oraz klasa ,,0” wraz ze swoimi wychowawczyniami. Wśród gości,  byli także: Wicestarosta Powiatu Poznańskiego Tomasz Łubiński, przedstawiciel Rotary Club  Poznań-Puszczykowo Krzysztof Milczarek, Prezydent Elekt Rotary Club Poznań-Puszczykowo, Marian Wośkowiak, Dyrektor PCPR w Poznaniu Elżbieta Bijaczewska, Dyrektor CAK w Puszczykowie Danuta Mankiewicz, Ksiądz Kanonik Edward Majka oraz Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Puszczykowie, Dorota Rojewska. W trakcie imprezy zajrzał do nas również gospodarz terenu  Bohdan Smoleń, któremu wszyscy odśpiewali tradycyjnie urodzinowe sto lat.

Pogoda, o którą najbardziej martwili się organizatorzy dopisała. Program pikniku był bardzo bogaty, m. in.: pokaz jazdy ułańskiej podopiecznych SOSW, będący ukoronowaniem całorocznych warsztatów jeździeckich prowadzonych przez Romana Kusza, w których uczestniczą nasi uczniowie ze swoim opiekunem Dominikiem Matukiem, pokaz jazdy policji konnej, występy artystyczne dzieci i młodzieży, w tym występ ośrodkowego zespołu muzycznego Boom Banda, prowadzonego przez nauczycieli SOSW Magdalenę Wojciechowską, Łukasza Jankowiaka i Jacka Krobskiego,  oraz prezentacja taneczna w wykonaniu dziewcząt, przygotowana w ramach prowadzonych w Ośrodku przez Katarzynę Twardowską warsztatów tanecznych.  Występy artystyczne wsparł gościnne grający w zespole Zbigniew Wojciechowski. Były też przejażdżki bryczką i wierzchem, konkursy przeprowadzane przez obecnych podczas pikniku piłkarzy Warty Poznań, którzy w wolnych chwilach rozdawali wszystkim zainteresowanym piłką nożną –   autografy. Było malowanie twarzy, rzeźbienie w glinie, zabawy ruchowe  oraz spotkanie z wróżką i klownem.

Podczas imprezy Dyrektor SOSW Bożena Mazur wręczyła wszystkim naszym honorowym gościom i przyjaciołom Ośrodka ,,gliniane” upominki – prace wykonane przez uczniów podczas warsztatów garncarskich. Uczestników Pikniku odwiedził też Dinuś–Wartuś, maskotka Klubu Warta Poznań, która rozdawała kolorowe balony i z którą można było zrobić sobie zdjęcie. Nie zabrakło nieodłącznego elementu każdego pikniku; ogniska i grilla.

OSP Pecna

Dodatkową atrakcją okazała się wizyta strażaków z OSP w Pecnej, którzy  zaprezentowali dzieciom swoje umiejętności. Mogły one wejść do strażackiego wozu, użyć syreny, przymierzyć kask strażacki, a także posługując się strażackim wężem ugasić wymyślony pożar w okolicznym lesie. Wszystko to działo się na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasów, co było niewątpliwie dodatkowym walorem imprezy. Dzieci wracały z Baranówka zmęczone, ale pełne wrażeń, z pomalowanymi kolorowymi buziami i balonikami w rękach.

Imprezę wsparły swoją obecnością i pomocą wolontariuszki: Ania Stachowiak, Kamila Cyprowska oraz Paulina Odważna. W postać wróżki- klowna wcieliła się Natalia Trojanowicz z firmy „Animacje dla dzieci”, a nad malowaniem twarzy uczestników pikniku czuwała Marta Bogucka ze Strefy Sztuki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji przebiegu piknikowego spotkania. Imprezę poprowadzili nauczyciele SOSW  – Joanna Kozłowska – Skoryna oraz  Dominik Matuk.

Ewa Malinowska, SOSW

IV Piknik na Końskiej Polanie

IV Piknik na Końskiej Polanie

IV Piknik na Końskiej Polanie

IV Piknik na Końskiej Polanie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj