Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 30 kwi, 2012 |

Mistrzostwa żonglerce piłkarskiej

W sobotę 12 maja w godz. 13.00-17.00 na placu i scenie przy Bibliotece Miejskiej w Puszczykowie odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w Żonglerce Piłkarskiej o Puchar Marszałka Marka Woźniaka, który objął patronat nad tą ciekawą imprezą. Zawody będą głównym punktem „III Bajkolandii z Olimpijczykami” – Piłkarskiego Pikniku Rodzinnego, którego organizatorem jest Klub Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie, Biblioteka Miejska oraz agencja „Zimowska.pl”.

Piłkarski Piknik Rodzinny

W Mistrzostwach, rozgrywanych parami systemem pucharowym, będą mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Wielkopolski bez względu na wiek i płeć! Wyłoniony zostanie tym samym najlepszy żongler piłkarski w województwie w kategorii „Open”, wręczone też zostaną nagrody w różnych kategoriach wiekowych. Chętni do udziału w zawodach proszeni są o przesyłanie do 10 maja swoich zgłoszeń z podaniem nazwiska, wieku i miejsca zamieszkania na adres e-mail: primage@wp.pl lub zapisanie się bezpośrednio przed rozpoczęciem zmagań! Dodatkową atrakcją imprezy będą pokazy Rekordzisty Guinnessa w Żonglowaniu Piłki Głową – Andrzeja Kukli z Krakowa (31.500 podbić w czasie 3 godz. 59 min!). Oprócz niego gośćmi specjalnymi Pikniku Piłkarskiego mają być byli reprezentanci Polski w piłce nożnej – Piotr Mowlik i Bartosz Bosacki, trener Waldemar Kamiński oraz jak zawsze przyjaciele puszczykowskiego Klubu Olimpijczyka – Marek Łbik (jego patron), Wojciech Ziemniak (poseł RP) i Andrzej Balcerek (burmistrz miasta).

W poprzednich dwóch latach w ramach „Bajkolandii z Olimpijczykami” rozegrano m.in. Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Wyścigach na Ergometrach Wioślarskich oraz na Ergometrach Kajakarskich, a gośćmi pikników byli inni znakomici olimpijczycy: Izabela Dylewska, Władysław Stecyk i Marcin Urbaś. Impreza ma jak zwykle na celu popularyzację sportu i idei olimpijskich (zwłaszcza wśród najmłodszych) oraz przedstawienie Puszczykowa jako miasta przyjaznego sportowcom. Oczywiście na pikniku dzięki zaangażowaniu się sponsorów nie zabraknie też występów artystycznych, pokazów sportowych oraz różnych atrakcji dla dzieci (stąd w nazwie Bajkolandia). Na uczestników wszystkich zawodów piłkarskich ( w tym także Turnieju „Szóstek” o Puchar KS WARTA Poznań, obchodzącego w tym roku swoje stulecie istnienia) oczekiwać będzie darmowy żurek, można też będzie kupić w promocyjnych cenach inne dania gastronomiczne przygotowane przez członków Klubu Olimpijczyka.

12 maja wielki sport znowu zawita więc do Puszczykowa, a zatem na Piłkarskim Pikniku
z Olimpijczykami nie powinno zabraknąć nikogo, kto czuje się prawdziwym kibicem – ZAPRASZAMY RODZINY Z CAŁEJ WIELKOPOLSKI!!!

Opracował: prezes Klubu Olimpijczyka w Puszczykowie – Mariusz Frąckowiak

Puszczykowo - Bajkolandia 2012 - plakat

Puszczykowo – Bajkolandia 2012 – plakat

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj