Strona główna / Aktualności / Podziękowali za plony

Podziękowali za plony

Sierpień i wrzesień to tradycyjnie miesiące, w których rolnicy dziękują za plony, organizując dożynki i składając dożynkowe wieńce w swoich świątyniach.

Dożynki

W Czapurach uroczysta dożynkowa Msza św. odprawiona została 26 sierpnia, tydzień po festynie dożynkowym.

Po nabożeństwie Waldemar Waligórski, sołtys Czapur podzielił się z wszystkimi obecnymi na Mszy bochnem chleba upieczonym z tegorocznej mąki. Wcześniej chleb został przekazany w ręce burmistrz Zofii Springer, która ze swoim zastępcą Waldemarem Krzyżanowskim uczestniczyła w nabożeństwie. (red.)

Dożynki w Czapurach (2012 r.)
Waldemar Waligórski, sołtys Czapur podzielił się z wszystkimi obecnymi na Mszy bochnem chleba upieczonym z tegorocznej mąki

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Rynek i centrum w Mosinie widok z lotu ptaka

Mosina podnosi podatki i zaciąga nowe długi. Finansowa sesja RM

Rada Miejska w Mosinie podczas XXV nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 5 listopada, przyjęła pakiet …

Jeden komentarz

  1. stary mieszkaniec

    To dobrze że chociaż tydzień po(najpierw ubaw potem podzięka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *