Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 30 gru, 2012 | 1 Komentarz

Połączy Krosno i Krosinko

Wszystko wskazuje na to, że także II etap budowy ul. Piaskowej, najkrótszego połączenia Krosna i Krosinka zostanie zrealizowany również z dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli popularnych „schetynówek”.

Zakończony właśnie I etap budowy ulicy Piaskowej w Krośnie, obejmował około 860 metrów ulicy.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Dromost” z Żabna. Budowa drogi kosztowała około trzech milionów złotych, z czego milion to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zakres prac obejmował budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej, chodników i ścieżki rowerowej. Piaskową poprowadzono także linie autobusowej komunikacji publicznej.

Równocześnie z pracami I etapu Gmina przygotowywała się do budowy II etapu. Złożyła dokumentację na dofinansowanie w ramach kolejnego rozdania „schetynówek”. W listopadzie Urząd otrzymał informację, że wniosek został bardzo dobrze oceniony i znalazł się na 2 miejscu w rankingu dróg przeznaczonych do dofinansowania. Oznacza to niemal 100 procentową pewność, że inwestycja otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa.

Budowę ulicy Piaskowej podzielono na dwa etapy ze względu na duży zakres prac.

Dofinansowanie II etapu wyniesie ponad milion złotych, czyli 30 procent wartości inwestycji. Jeśli w budżecie państwa zostaną jakieś rezerwy możliwe będzie zwiększenie dofinansowania nawet do 50 procent. Zakres prac II etapu obejmuje: budowę jezdni bitumicznej o szerokości 6 metrów na odcinku 852 metrów, budowę ścieżki rowerowej, budowę chodnika z kostki betonowej po obu stronach ulicy o łącznej długości 1659 metrów, budowę 4 zatoczek parkingowych. Niezbędne będzie też wybudowanie sieci kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami o łącznej długości ponad 500 metrów bieżących na odcinku od mostu nad Kanałem Mosińskim do ulicy Piaskowej.

Ulica Piaskowa i Lipowa to nie jedyne ulice zrealizowane przy współfinansowaniu z programu tzw. „schetynówek”. Wcześniej Gmina Mosina pozyskała ponad milion złotych na budowę dwóch innych ulic – Rzeczypospolitej Mosińskiej na odcinku od granicy z Puszczykowem do ulicy Piotra Mocka i na ulicę Wysoką. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Mieszkaniec
    poniedziałek, 31 gru, 2012, 17:20:20 |

    Po kilkudziesięciu latach starań w końcu droga postanie.

Skomentuj