Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 7 gru, 2012 |

Pomaganie jest przyjemne – pomóżmy razem Elizie i Filipowi

Znane wszystkim dzieciom książkowe postacie Cecylka Knedelek i Joanna Naparstek przy wsparciu portalu CzasDzieci.pl pragną poinformować o szczytnej akcji mającej na celu pomoc dwójce wspaniałych i pełnych energii dzieci dotkniętych straszną chorobą.

Eliza ma 12 lat i mieszka w Gnieźnie, jest bardzo dzielna i prawie zawsze uśmiechnięta. Filip jest o rok starszy i mieszka w Antoninku koło Poznania. Co łączy tych dwoje dzieci? Niestety choroba genetyczna Niemanna  Picka, która po kolei wyłącza ich procesy życiowe: mówienie, chodzenie, a na końcu oddychanie. Oprócz nich jest w Polsce jeszcze ok. 20 takich dzieci. Nie pozwólmy, żeby ta okropna dolegliwość wygrała walkę z dobrymi ludźmi. Mali czy duzi  jesteśmy przecież silniejsi!

A jak to zrobić?

Nie umiemy co prawda wyczarować góry pieniędzy, by kupić dla tych dzieci bardzo drogie lekarstwa. Ale znamy inny sposób – umiemy wyczarować magiczne lalki i aniołki, które po cichu, powoli, pomagają zatroskanym rodzicom. Wystarczy znaleźć kilka łatek, guzików, igłę, nitkę i do dzieła! Można uszyć je według własnego pomysłu lub skorzystać z podpowiedzi Joasi Naparstek. Następnie należy wysłać lalki i aniołki do Elizy i Filipa. Niewiele, prawda? A jednak!

Wszystkie uszyte lale i anioły trafią na prawdziwe aukcje charytatywne.

My już zabieramy się do pracy i zachęcamy wszystkich, dzieci i dorosłych, w domach, szkołach, bibliotekach – pomóżcie! Wasze dzieła sztuki trafią na najprawdziwszą aukcję, a potem zamieszkają w domach innych dobrych ludzi. Uwierzcie nam i Cecylce, pomaganie jest bardzo przyjemne. A najlepiej sprawdźcie sami!

Eliza

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj