Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | niedziela, 16 gru, 2012 |

Portret damy

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki miało niecodzienny charakter. W otoczeniu pięknych medalionów z portretami Klaudyny Potockiej, bohaterki naszego spotkania i szkicami romantycznego zameczku, którego ruiny do dziś znajdują się na wyspie Jeziora Góreckiego, mieliśmy okazję podyskutować nad książką „Promienna” autorstwa Dionizy Wawrzykowskiej-Wierciochowej.

Dyskusyjny Klub Książki Mosina

Oprawę graficzną spotkania zapewnili nam członkowie działającej przy MOK-u grupy plastycznej. Postać niezwykłej głównej bohaterki książki przybliżyła w swojej prelekcji Magdalena Olejniczak. Dzięki starodrukom zaprezentowanym nam przez panią Magdalenę i bezcennemu zeszytowi pochodzącemu z przełomu XIX i XX wieku, z odręcznymi zapiskami polskich pieśni patriotycznych przenieśliśmy się w odległe czasy zaborów.

Chociaż zdania czytelników co do formy i języka omawianej książki były podzielone, to wszyscy zgodnie uznali, że życie opisanej w niej bohaterki może być wzorem zawsze aktualnych postaw patriotycznych.

Wanda Bech

Jezioro Góreckie WPN

Jezioro Góreckie WPN

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj