Berdychowski Volkswagen - id5
Czytelnicy GMP | niedziela, 16 gru, 2012 |

Portret damy

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki miało niecodzienny charakter. W otoczeniu pięknych medalionów z portretami Klaudyny Potockiej, bohaterki naszego spotkania i szkicami romantycznego zameczku, którego ruiny do dziś znajdują się na wyspie Jeziora Góreckiego, mieliśmy okazję podyskutować nad książką „Promienna” autorstwa Dionizy Wawrzykowskiej-Wierciochowej.

Dyskusyjny Klub Książki Mosina

Oprawę graficzną spotkania zapewnili nam członkowie działającej przy MOK-u grupy plastycznej. Postać niezwykłej głównej bohaterki książki przybliżyła w swojej prelekcji Magdalena Olejniczak. Dzięki starodrukom zaprezentowanym nam przez panią Magdalenę i bezcennemu zeszytowi pochodzącemu z przełomu XIX i XX wieku, z odręcznymi zapiskami polskich pieśni patriotycznych przenieśliśmy się w odległe czasy zaborów.

Jezioro Góreckie WPN

Jezioro Góreckie WPN

Chociaż zdania czytelników co do formy i języka omawianej książki były podzielone, to wszyscy zgodnie uznali, że życie opisanej w niej bohaterki może być wzorem zawsze aktualnych postaw patriotycznych.

Wanda Bech

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.0/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo