T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | niedziela, 8 kwi, 2012 |

Poznań w promocji

Wszyscy kochają promocje! Szczególnie te, w których nie ma żadnych haczyków. Raj dla fanów rabatów i zniżek odbędzie się w Poznaniu w pierwszych dniach długiego weekendu, to jest 28 i 29 kwietnia. Akcja „Poznań za pół ceny” organizowana jest od maja 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Poznań za pół ceny

Pierwsza, dość nieśmiała w porównaniu z kolejnymi edycja przyciągnęła na tyle dużą ilość chętnych, że akcja powtarzana jest od tego czasu każdego roku. Pomysł przetestowany na Poznaniakach okazał się na tyle trafiony, że zaczęły kopiować go inne polskie miasta. W roku ubiegłym w akcji wzięło udział ponad 130 podmiotów w postaci restauracji, hoteli czy muzeów. Przez Poznań w trakcie promocyjnego weekendu przewinęło się niespełna 50 tysięcy osób z kraju i zagranicy. Akcja promująca w ten sposób turystyczne walory Poznania została wielokrotnie nagradzana za oryginalny pomysł zastosowania wyprzedaży w kontekście ukazania innego oblicza miasta, dotąd kojarzonego na mapie Polski głównie z biznesem. Przecena na turystyczne atrakcje Poznania jest więc jedynie pretekstem, by przyciągnąć do Wielkopolski jak największą liczbę turystów.

W tym roku organizatorzy wyszli także poza granice miasta – 11 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Mosinie odbędzie się spotkanie informacyjne dla podmiotów branży turystycznej, zachęcające do zorganizowania akcji „Gmina Mosina za pół ceny”.

Na stronie internetowej www.poznan.pl/polceny udostępniona jest lista partnerów akcji, którzy zadeklarowali już swój udział. Na dzień 2 kwietnia na liście znajduje się już kilka poznańskich teatrów, muzeów, parków linowych, prawie 30 restauracji, ponad 20 hoteli oraz inne atrakcje, takie jak ścianki wspinaczkowe, zwiedzanie browaru Lecha, groty solne, ścianki wspinaczkowe, siłownie i wiele innych. Lista jest aktualizowana codziennie.

mk

Rynek w Poznaniu

Rynek w Poznaniu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj